360mm sıvı soğutma önerisi

Hayır. Kendi kontrolcüsü geliyor olması lazım.

Kendi kontrolcüsü olsa da berbat bir kontrolcü. Sırf mor yapmak için 1 saat uğraştım ve tek renk yapamadım bir türlü.

Peki herhangi bir alternatif seçenek var midir hepsini senkron çalıstırabilecegim?

Anakartta ARGB bağlantısı varsa Gigabyte'nin ARGB kontrol programından kontrol edebilirsiniz.

Dediğim gibi stok fanında yeterli oldugunun farkındayim hedefim daha da serin bir çalişma sunmak ve kasa içi sirkülasyonu arttirmak. Bu önerdiginiz sıvı sogutucuyu kasanin kontrolcusune baglama imkanim var midir?

360mm çok fazla, gören de Intel i9 11900K'yı overclock ettin sanacak.

@Qualty üslup hoş değil ancak söylediğin doğru.

Stok fan bile yeterliyken Arctic Freezer 35 eSports fazla fazla yeterli olur. Duo modeline gerek bile yok. Işıklı istersen Cooler Master Hyper 212 Spectrum da olabilir. İkisi de fazla fazla yeterli olur. 360mm sıvı soğutucu kesinlikle gereksiz olur yükseltme yapmayacaksan. Onun yerine farklı bir şeye yatırım yapabilirsin.

@Qualty üslup hoş değil ancak söylediğin doğru.

Stok fan bile yeterliyken Arctic Freezer 35 e-Sports fazla fazla yeterli olur. Duo modeline gerek bile yok. Işıklı istersen Cooler Master Hyper 212 Spectrum da olabilir. İkisi de fazla fazla yeterli olur. 360mm sıvı soğutucu kesinlikle gereksiz olur yükseltme yapmayacaksan. Onun yerine farklı bir şeye yatırım yapabilirsin.

Dedigim gibi daha serin daha az enerji tüketimi uzun süreli kullanım hedefliyorum forzo Horizon 4 tarzi oyunlarda işlemci %100 çaliştiği için stok fan fazla ses yapabiliyor 360mm sıvı soğutucu takip bu tarz oyunlarda sesi minimuma indirmek hedefim ve tabii ki de kasa seçimimden dolayi 6 pin girisli kontrolcüme baglayabilmek istiyorum daha şık durabilmesi için.
360mm çok fazla, gören de Intel i9 11900K'yı overclock ettin sanacak.

Ben sizden yargılamanizi istemedim bir önceki açıklamalardada belirttim daha sessiz daha az enerji tüketimi daha uzun kullanım hedefim ses olayına çok takılan biriyim.

Anlıyorum ancak bu kez de pompa + 3 fan sesi çıkacak. :D Anlatmaya çalıştığım şey o işlemci için bir yerden sonrası sana getiri sağlamayacak. Yalnızca ekstra para vermiş olacaksın. Soğutucuya vereceğin paranın karşılığını alamayacaksın. İşlemci daha soğuk çalışınca daha az güç çekmeyecek ki. Stok fandan daha iyi bir fana geçmen ile 360mm bir sıvı soğutucuya geçmen arasında devasa bir fark olmayacak. Hele de 1000 TL'ye değecek bir fark. :D İlla paramı buna harcamak istersen önerilere göz atabilirsin.

Dedigim gibi daha serin daha az enerji tüketimi uzun süreli kullanım hedefliyorum forzo Horizon 4 tarzi oyunlarda işlemci %100 çaliştiği için stok fan fazla ses yapabiliyor 360mm sıvı soğutucu takip bu tarz oyunlarda sesi minimuma indirmek hedefim ve tabii ki de kasa seçimimden dolayi 6 pin girisli kontrolcüme baglayabilmek istiyorum daha şık durabilmesi için.

Ben sizden yargılamanizi istemedim bir önceki açıklamalardada belirttim daha sessiz daha az enerji tüketimi daha uzun kullanım hedefim ses olayına çok takılan biriyim.

360mm sıvı soğutmanın nasıl soğuttuğunu biliyorsanız 360mm almazsınız.

360mm sıvı soğutmanın nasıl soğuttuğunu biliyorsanız 360mm almazsınız.

Klima teknisyeniyim. Mantığı gayet net biliyorum. 🌝
Anlıyorum ancak bu kez de pompa + 3 fan sesi çıkacak. :D anlatmaya çalıştığım şey o işlemci için bir yerden sonrası sana getiri sağlamayacak. Yalnızca ekstra para vermiş olacaksın. Soğutucuya vereceğin paranın karşılığını alamayacaksın. İşlemci daha soğuk çalışınca daha az güç çekmeyecek ki. Stok fandan daha iyi bir fana geçmen ile 360mm bir sıvı soğutucuya geçmen arasında devasa bir fark olmayacak. Hele de 1000 TL'ye değecek bir fark. :D illa paramı buna harcamak istersen önerilere göz atabilirsin.

Ya düşüncem 3 fan ufak devirlerde çalistiginda daha sessiz olmaz mı? Hem R5 3400G işlemciye 360 mm sıvı sogutmayi takmayi dusunen biri. Sizce piyasa ucuzlarsa şayet o işlemcide kalır mı? Şu an aradigim sessizlik ve kasada renk uyumu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı