360mm sıvı soğutma RAM'lere çarpıyor

Daha fazla  
TD500 Mesh kasamın ilk başta ön paneline montaj etmiştim sonra oraya montaj etmek istemedim çünkü radyatör güzel gözükmüyordu. Üst panele montajladım bu seferde ortadaki fan RAM'e çarptı 2 fanı montajladım şimdilik. Sizce ne yapmalıyım ön panele montajlamak dışında. Küçük fan biliyorsanız söyleyebilirsiniz 2cm yükseklik 120mm ,argb gibi özelliklere sahip.

TD500 Mesh kasamın ilk başta ön paneline montaj etmiştim sonra oraya montaj etmek istemedim çünkü radyatör güzel gözükmüyordu. Üst panele montajladım bu seferde ortadaki fan RAM'e çarptı 2 fanı montajladım şimdilik. Sizce ne yapmalıyım ön panele montajlamak dışında. Küçük fan biliyorsanız söyleyebilirsiniz 2cm yükseklik 120mm, ARGB gibi özelliklere sahip.

Olmaz High Pressure fanlar kalın olur, daha basınçlı hava üfleyebilmek için şart. Oraya takılmaz unutun.

Öne monte etmen kasa hava akışı için daha sağlıklı. Hatta en sağlıklısı 360MM radyatörü öne takmak oluyor. Fanları en ön tarafa kasaya hava verecek şekilde takıyorsun, radyatörün kasa iç kısmı tarafındaki yer boş kalıyor kasaya hava üflüyor. Yukarı 2 egzoz fan arkaya 1 egzoz fan yapılacak en kusursuz montaj oluyor. Eskiden forumda biri bunun deneyini yapmıştı dediğim olay en serini. Örneğini yaptım.
drherher.png

Öne monte etmen kasa hava akışı için daha sağlıklı. Hatta en sağlıklısı 360MM radyatörü öne takmak oluyor. Fanları en ön tarafa kasaya hava verecek şekilde takıyorsun, radyatörün kasa iç kısmı tarafındaki yer boş kalıyor kasaya hava üflüyor. Yukarı 2 egzoz fan arkaya 1 egzoz fan yapılacak en kusursuz montaj oluyor. Eskiden forumda biri bunun deneyini yapmıştı dediğim olay en serini. Örneğini yaptım.Eki Görüntüle 755364
Yarın tekrar yapacağım montaj işini sizin dediğiniz gibi ancak çok ses çıkıyor ve sanırsam ö montajı önermiyorlar. Ancak bir fan boşta kaldı mecbur.

Yarın tekrar yapacağım montaj işini sizin dediğiniz gibi ancak çok ses çıkıyor ve sanırsam ö montajı önermiyorlar. Ancak bir fan boşta kaldı mecbur.
Hocam insanlar denemeden kafasına göre konuşuyor ben forumda görmüştüm sonra testlerini yaptım 4-5 farklı şekilde, en iyi sonucu yapmış olduğum çizimdeki montajdan aldım. Tüm parçalar ortalama 5-6 derece daha serin ve stabil çalışıyor bu şekilde. Kasam XPG Battlecruiser.

Üst tarafa egzoz fanın üstündeki 2 fan var ya 1 tane bile koysan oluyor ama tek egzoz fan yetersiz gibi yani.

Geri
Yukarı