363 puanlık liseye girmek için kaç puan gerekir?

PanMehmet

Zeptopat
363 puanlık bir lise istiyor kontenjanı 60. Sizce girmesi için kaç puan gerekir?

Lise ilçede bu arada Sivas zara fen lisesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıfsanız ve LGS'ye girecekseniz girdiğiniz seneye göre değişir. Taban puan artabilir de artmayabilir de. Çok fazla bir fark olmaz büyük ihtimal. Yüksek bir puan alıp garantileyin derim.

Fakat 9. sınıf ve üstüne gidiyorsanız sistemdeki puandan yüksek olması lazım puanınızın. Yoksa gidemezsiniz. Tabii boş kontenjan da olması lazım.

Puan sınavın zorluğuna göre değişir, yüzdelik dilim önemli.

363 puanlık bir lise istiyor kontenjanı 60. sizce girmesi için kaç puan gerekir?

Lise ilçede bu arada Sivas zara fen lisesi.

Sayısalınız çok iyiyse ve çalışma alışkanlığınız var ise gidin fen lisesine. Çok iyi olması lazım çünkü şu an çok iyi dediğiniz matematik lisede pert çıkıyor. İleride bir gün sayısal dışında bir bölüm seçmek isterseniz Anadolu lisesi daha mantıklı bir karar olur.

Hocam o fen lisesinden başka her şeye benziyordur emin olun.
Liseye baktım da internetten o kadar da kötü değil. Gördüğüm kadarıyla tek sıkıntı pansiyonda biraz sıkıntı çekenler olmuş pandemi zamanında. Onun dışında kötü bir yorum yoktu.

Tabii Sivas'ta sınava çalışarak gidebileceği daha iyi liseler de var eğer Sivas'ta yaşıyorsa.

Formasını sevemedim ama.

Okulda sanal gezinti için bile link bırakmışlar. İlgimi çekmedi değil.

Liseye baktım da internetten o kadar da kötü değil. Gördüğüm kadarıyla tek sıkıntı pansiyonda biraz sıkıntı çekenler olmuş pandemi zamanında. Onun dışında kötü bir yorum yoktu.

Tabii Sivas'ta sınava çalışarak gidebileceği daha iyi liseler de var eğer Sivas'ta yaşıyorsa.

Bence o puanlarda Anadolu lisesi varsa ona gidin. Ucuz ve kaliteli mal açısından düşünmeyin. Daha Anadolu liseleri ortalama o kadar bile değil 363 puan fen lisesi iyi olmaz. Zaten oradan yorum yapanlarında kazandığı lise sözde fen olunca her türlü övecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence o puanlarda Anadolu lisesi varsa ona gidin. Ucuz ve kaliteli mal açısından düşünmeyin. Daha Anadolu liseleri ortalama o kadar bile değil 363 puan fen lisesi iyi olmaz. Zaten oradan yorum yapanlarında kazandığı lise sözde fen olunca her türlü övecek.
O puan aralığı zaten Anadolu+Fen lisesi karışık gibi bir şey oluyor genelde.

Daha rahat olacağı kanaatindeyim çok büyük bir hedefi yoksa. İlçedeki tek fen lisesi zaten yurtta kalmayacaksa gitmesi mantıklı. İlçedeki herhangi bir anadolu lisesi bundan daha kötüdür diye düşünüyorum.

Bu yorumu Zara'da yaşama ihtimaline göre yazıyorum bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı