3700 TL 165 Hz 27" monitör önerisi

Bütçe
3700
Hocam attığınız güzel fakat Acer olanın özellikleri daha yeni.

Dell kalitesiyle ve kronik sorunlarının olamamasıyla F/P ürün. Acer fena sayılmaz. Gözümde bir Dell değil. Fakat tipik ev kullanıcıları tercih edebilir. 2022 yılı üretimli bir model. Daha güncel özelliklere sahip. Acer BenQ ile ortak panel üretiyor. Panelleri kalitesiz sayılmaz. Sadece IPS Glow yüksek olan monitörlere denk geldim düşük bütçede olanlara. Özellikleri aradığınız kriterde ise alabilirsiniz.

Dell kalitesiyle ve kronik sorunlarının olamamasıyla F/P ürün. Acer fena sayılmaz. Gözümde bir Dell değil. Fakat tipik ev kullanıcıları tercih edebilir. 2022 yılı üretimli bir model. Daha güncel özelliklere sahip. Acer BenQ ile ortak panel üretiyor. Panelleri kalitesiz sayılmaz. Sadece IPS glow yüksek olan monitörlere denk geldim düşük bütçede olanlara. Özellikleri aradığınız kriterde ise alabilirsiniz.

Hocam Dell G2422HS mi yoksa Gigabyte G24F2 mi hangisi.

😊 Karpuz ekmek kardeşim sen neye karar verirsen onu al kafan çok karışmasın.

Kardeşim bu arada bende Amazon'daki Acer monitörü aldım. Akıyor resmen.

XV272s i mi bende biraz önce sipariş verdim gerçek HDR sertifikası var.

Hocam Dell G2422HS mi yoksa Gigabyte G24F2 mi hangisi.

Kanka Acer al geç hem ülkede çok yok denemiş olursun bende aldım bir bakacağım XV 272s i piksel bozulur vs diyorlar pek inanmıyorum öyle ise Amazon iade aliyor olmazsa onun 24 inçlık modelini alacağım.

XV272s i mi bende biraz önce sipariş verdim gerçek HDR sertifikası var.

Kanka Acer al geç hem ülkede çok yok denemiş olursun bende aldım bir bakacağım XV 272s i piksel bozulur vs diyorlar pek inanmıyorum öyle ise Amazon iade aliyor olmazsa onun 24 inçlık modelini alacağım.

Aldım kardeşim. İncelemesini yaptım. Güzel monitör. Ne ararsan var monitörde. Ama ben çözünürlüğü 2K yaptım. AMD Adrenalin kontrol merkezini FreeSync Premium açmak için kurcalarken bu özelliği tesadüfen buldum. Görüntüyü 2K yaptım bariz bir şekilde görüntü çok net ve daha kaliteli oldu.

Merhaba arkadaşlar.
Amazon'da 3799 TL fiyata satılan Acer XV272s Full HD monitör dün itibari ile elime ulaştı ve kurulumunu yaptım.
Kutu içerisinden DisplayPort ve HDMI kablosu çıktı. DisplayPort ile bağlantısını yaptım ve ufak defek renk ayarlarını ayarladım.
Benim gözümden monitörün artıları:
- Ekran kalitesi üst düzey 165 Hz IPS
- Ghosting testi sorunsuz.
- Hoparlörlerin sesi çok net ve dolgun.
- Hazır kullanıcı modları.
- HDR açınca görüntü kalitesi bariz şekilde artıyor.

Benim gözümden monitörün eksileri.
- Stant ayak kısmı çatallı olsa daha iyi olurdu çünkü hafif sallantı olabiliyor.
- USB portu yok.
- Kutusu çok basit yapılmış daha şaşalı bir şey beklerdim.
Not: 2 sene önce MSI MAG272qp 2K VA panel monitör kullandım. 27 inç bir monitörde 2K şart değil ama 27 inç Full HD monitöre yakından bakınca pixelleri görebilirsiniz. Buna şöyle bir çözüm buldum. Kullandığım ekran kartı RX 6600. AMD kontrol merkezinden çözünürlük yükseltme açtım ve çözünürlüğü 2K ya aldım ve sonuç ne dersiniz?
** Tek kelime ile harika oldu **
Şu an 2K olarak kullanıyorum.
4K olarak da gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.
Benim aklıma gelen bunlar.
Sorusu olan arkadaşım var ise almak isteyen yardımcı olurum.
Saygılarımla.

Son düzenleme:
Rampage çöp, ucuz et alalım dedim ben de aldım ama renkler filan off berbat.
1080p oynayacaksınız 24 inch daha iyi olabilir. Hem o bütçeyle daha iyisini alırsınız. Hem pixelleşme olur evet.

Geri
Yukarı