Çözüldü 3700X sistemde bazı oyunlar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

gonemme

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Bilgisayarımda çoğu oyunu sorunsuz oynamama rağmen bazı oyunlar açıldıktan birkaç saniye sonra donuyor ya da hata mesajı veriyor.

Sorun yaşadığım oyunlar:
-Apex Legends.
-Forza motosport 7.
-Stellaris (tam ekran açılmıyor.)
-Detroit Become Human.
-Cyberpunk 2077.

Tüm sürücüler ve Windows güncel.

Sistemim de kötü değil, 3700X işlemci 2070S ekran kartı 16 GB RAM var.

Çözüm
Bu silip yükleme kullanıcı adı değişmeden önceydi ama. Gerçi her ne kadar tek sorunu kullanıcı adında görsem de oyunların açılmamasının sebebi o da olmayabilir. Açılmayan bütün oyunlar için rapor alıp paylaşır mısınız?
Format attım, tüm sürücüleri yeniden kurdum, kullanıcı adımda Türkçe karakter de yok hala aynı şekilde çöküyor oyun. Başka oyun yok şu an.

Çözdüm sorunu.

Ram Frekansını 3600mhz den 2933mhz e düşürdüm. Sorunsuz açılıyor.
Verdikleri hata mesajı nedir? Birisi için rapor paylaşın.

Raporu daha tam inceleyemedim ama bu kadar fazla oyun açılmıyorsa genel bir sorun vardır. Bu sorunu da sistemdeki kullanıcı adınızda buluyorum. Kullanıcı adınızı Türkçe karakter içermeyen bir şey yapın. Büyük "İ" harfi, bir Türkçe karakterdir.

Raporu daha tam inceleyemedim ama bu kadar fazla oyun açılmıyorsa genel bir sorun vardır. Bu sorunu da sistemdeki kullanıcı adınızda buluyorum. Kullanıcı adınızı Türkçe karakter içermeyen bir şey yapın. Büyük "İ" harfi, bir Türkçe karakterdir.
Kullanıcı adını değiştirmek de yaramadı.

Bu da Cyberpunk 2077 için. Oyun açıldıktan 5-6 sn sonra hata verip kapanıyor.

Kullanıcı adınız hala eskisiyle aynı görünüyor. Hatta bazı dizinler de bundan nasibini almış durumda.
Kod:
C:\Users\SİNAN\AppData\Local\GOG.com\Galaxy\Applications\53652320436400298\RemoteConfigCache

Kullanıcı adı değiştirme işlemini şu şekilde yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanıcı adınız hala eskisiyle aynı görünüyor. Hatta bazı dizinler de bundan nasibini almış durumda.
Kod:
C:\Users\SİNAN\AppData\Local\GOG.com\Galaxy\Applications\53652320436400298\RemoteConfigCache

Kullanıcı adı değiştirme işlemini şu şekilde yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değiştirdim ama, hatta üstüne yeniden başlattım sorun çıkmasın diye. Ondan sonra oyunu açmaya çalıştığımda çıkan rapor bu. :/

Tekrar oturumu kapatıp açtıktan sonra bu da.

Dosya Ekleri

• asda.JPG
    asda.JPG
    167,8 KB · Görüntüleme: 41
Hala daha sisteminizdeki bazı klasörlerde (ve hatta oyunu başlatan kullanıcıda) eski kullanıcı adı yazıyor. Bunu şimdilik bırakalım o zaman.

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Denetim masasından Nahimic'i kaldırıp bir de öyle girmeyi deneyin oyuna.

Üstteki her şeyi teker teker deneyin. Önce ikinci paragrafı uygulayıp oyuna girmeye çalışın, olmazsa diğerine geçin. İkisi de çözüm olmazsa aşağıdaki dosyayı paylaşın.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cyberpunk 2077\Cyberpunk2077.exe-20201210-152758-73420-73428.txt

Hala daha sisteminizdeki bazı klasörlerde (ve hatta oyunu başlatan kullanıcıda) eski kullanıcı adı yazıyor. Bunu şimdilik bırakalım o zaman.

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Denetim masasından Nahimic'i kaldırıp bir de öyle girmeyi deneyin oyuna.

Üstteki her şeyi teker teker deneyin. Önce ikinci paragrafı uygulayıp oyuna girmeye çalışın, olmazsa diğerine geçin. İkisi de çözüm olmazsa aşağıdaki dosyayı paylaşın.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cyberpunk 2077\Cyberpunk2077.exe-20201210-152758-73420-73428.txt
.exe dosyasını mı?

Geri
Yukarı