Çözüldü 3700X sistemde bazı oyunlar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

gonemme

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Bilgisayarımda çoğu oyunu sorunsuz oynamama rağmen bazı oyunlar açıldıktan birkaç saniye sonra donuyor ya da hata mesajı veriyor.

Sorun yaşadığım oyunlar:
-Apex Legends.
-Forza motosport 7.
-Stellaris (tam ekran açılmıyor.)
-Detroit Become Human.
-Cyberpunk 2077.

Tüm sürücüler ve Windows güncel.

Sistemim de kötü değil, 3700X işlemci 2070S ekran kartı 16 GB RAM var.

Çözüm
Bu silip yükleme kullanıcı adı değişmeden önceydi ama. Gerçi her ne kadar tek sorunu kullanıcı adında görsem de oyunların açılmamasının sebebi o da olmayabilir. Açılmayan bütün oyunlar için rapor alıp paylaşır mısınız?
Format attım, tüm sürücüleri yeniden kurdum, kullanıcı adımda Türkçe karakter de yok hala aynı şekilde çöküyor oyun. Başka oyun yok şu an.

Çözdüm sorunu.

Ram Frekansını 3600mhz den 2933mhz e düşürdüm. Sorunsuz açılıyor.
Hayır, dosyanın konumunu atmıştım zaten.
Öyle bir şey yok ki. :/
0202.JPG
0203.JPG

Gizli dosyaları göstermeyi etkinleştirip bir de öyle dener misiniz?

Olmazsa oyunlardan birini silip yüklemeyi deneyin. Eğer sorun, oyun kurulduğu sırada kullanıcı adında Türkçe karakter bulunmasından kaynaklıysa çözülecektir.

Gizli dosyaları göstermeyi etkinleştirip bir de öyle dener misiniz?

Olmazsa oyunlardan birini silip yüklemeyi deneyin. Eğer sorun, oyun kurulduğu sırada kullanıcı adında Türkçe karakter bulunmasından kaynaklıysa çözülecektir.
Gizli dosyalar görünür zaten. Oyunu silip yükledim bu gün.

Bu silip yükleme kullanıcı adı değişmeden önceydi ama. Gerçi her ne kadar tek sorunu kullanıcı adında görsem de oyunların açılmamasının sebebi o da olmayabilir. Açılmayan bütün oyunlar için rapor alıp paylaşır mısınız?

Format attım, tüm sürücüleri yeniden kurdum, kullanıcı adımda Türkçe karakter de yok hala aynı şekilde çöküyor oyun. Başka oyun yok şu an.

Çözdüm sorunu.

Ram Frekansını 3600mhz den 2933mhz e düşürdüm. Sorunsuz açılıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Bu soruna bu işlemin çözüm olmasına çok şaşırdım. İşlemci desen, 3600 MHz için yeterli. Anakart sağlam. RAM'ler XMP değerini vermede sorunlu modeller değil. İlginç bir durum. Neyse, çözülmesine sevindim :)

Bu soruna bu işlemin çözüm olmasına çok şaşırdım. İşlemci desen, 3600 MHz için yeterli. Anakart sağlam. RAM'ler XMP değerini vermede sorunlu modeller değil. İlginç bir durum. Neyse, çözülmesine sevindim :)
Cidden ben de şaşırdım çözüldüğünde. Rame her türlü testi yaptım bir sıkıntı yok gözüküyordu. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı