3728TL'ye RTX 2060 Laptop alamadım!

50$ hediye kartı verilecek mi acaba?
Eki Görüntüle 914779
Hocam zaten adamlar bir hata yapmış, bunu düzeltmeye çalışıyorlar. Siz konunun başından beridir faturam kesildi o laptop hakkım deyip duruyordunuz. 1300$ lık ürünü 390$ a almaya çalışıyorsunuz. Şaka mısınız? Cidden burada hakkınızın olduğuna mı inandınız? Şimdi de 50$ a göz dikmişsiniz. 🤣

Türk tüketiciden korkulur.

The refund was issued since the package was returned to us by the shipping carrier.

Ben de iletişime geçtim. Kargo şirketi yüzünden oldu diyor. Muhtemelen bunlar kargoyu almayın dediler UPS'e ve zaman aşımı dolunca otomatikman iade oldu. Nerden baksak 5 iş günü geçti.

Zaten en başından beklentiye girmediğim için üzülmedim ama tabi shipped falan yazınca sevinmiştim. Darısı diğer fırsatlara. İadem yatınca RTX 30 serisi kartları stoğu yakalamaya devam.

Devlet iptal etmezse o ürün bana kesin gelecek falan diyordu konu sahibi noldu devlet mi iptal etmiş :O
Hocam FBI ve CIA araya girmiş. 🤣

Yoksa kesin gelirdi. 🤓
The refund was issued since the package was returned to us by the shipping carrier.

Ben de iletişime geçtim. Kargo şirketi yüzünden oldu diyor. Muhtemelen bunlar kargoyu almayın dediler UPS'e ve zaman aşımı dolunca otomatikman iade oldu. Nerden baksak 5 iş günü geçti.

Zaten en başından beklentiye girmediğim için üzülmedim. Darısı diğer fırsatlara. İadem yatınca RTX 30 serisi kartları stoğu yakalamaya devam.
Bknz: “NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi [ANA KONU]”

Biz konu sahibiyle, konu açılmadan önce ekran kartı bölümünde küçük bir tartışma yapmıştık. Kendisi yanlış hatırlamıyorsam 5000 TL'ye RTX 3070 veya 3080 alacağını söylüyordu, bende hocam 2.el RX 580'ler bile 5000 TL'den satılırken böyle bir olayın olmasının imkansız olduğunu söylemeye çalışıyordum. Fakat nedense bir türlü bana inanmak istemiyordu stoklar düzelsin alacağım diye ısrar ediyordu. Neyse 1-2 gün geçti baktım böyle bir konu açılmış sosyal'de... İlk başta kimin açtığını farketmeden daldım konuya baktım konu sahibinin profil resmi çok tanıdık geliyor. Dedim eyvah çocuk kesin dolandırıldı. Sonra bizim diğer arkadaşlarında sipariş verdiğini duyunca komiğime gitti bayağa Cem Yılmaz'ın cehennemdeki Türk'ler esprisi gözümün önüne geldi... Sonra dedim heralde bu kadar kişiyi bir arada dolandıramazlar bir yanlışlık olmuştur. En kötü paralarını geri iade ederler. (Ki hayat her zaman o kadar basit olmuyor. bknz: Çiftlik Bank...) Neyse bir sonucu daha doğrusu sonuç belli de, hani konu sahibi ne diyecek onu bekleyelim dedim. Hatta makarasına da ürünün gelmeyeceğini bile bile açılış videosu falan bekleriz yazmıştım :D Günler geçtikçe, konu sahibi gelmeyecek ürün hakkında daha da bir emin konuşmaya başladı. Tek dayağanıda ürünün iptal olmaması... Halbu ki farkında değil, parası havuzdayken kendi parası üzerinden faiz bile kazanıyo olabilirler. Ama konu sahibi o kadar çok istemiş mi artık umut mu etmiş bilemiyorum, artık adını ne koyarsanız... Bir türlü olayda bir terslik olduğunu görmek istemiyor ve ürünün kendisine ulaşacağını hatta devlet ne alakaysa :D devlet iptal etmezse ürün bana kesin gelecek gibi sözlerde bulunuyor. Neyse o gün geldi iptal olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Umarım en kısa zamanda parasının iadesini alabilir. Bu olay Türkiye'de yaşansaydı ki eminim o parayı banka vs bahane edilerek 30 günden önce geri alamayacaktı. Bakalım yurt dışında işler nasıl işliyor, para kaç günde geçecek hesaba... Bu arada rica ediyorum bu olayın üstünden sonra şu 5000 liraya RTX 3070-3080 muhabbetini bi tekrardan düşünün. Hani mantıklı değil anlatabiliyor muyum :D Türkiye'de yaşıyoruz hocam...

Geri
Yukarı