38" monitör için sağlıklı uzaklık nedir?

tumaysnx

Decapat
Daha fazla  
Monitör
LG 38GN950
38" monitör kullanıyorum. Arada 55-65 santim kadar mesafe var. Bu kadar mesafe sağlıklı mıdır? Masadan dolayı uzağa koyamıyorum. İade edeyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne için kullanacaksınız? Çift monitör gibi kullanacaksanız sorun olacağını sanmıyorum. Amaciniz oyun ise rahat olmaz çünkü monitörün tamamını göremeyeceğiniz icin başınızı çevirmek durumunda kalacaksınız.

Ne için kullanacaksınız? Çift monitör gibi kullanacaksanız sorun olacağını sanmıyorum. Amaciniz oyun ise rahat olmaz çünkü monitörün tamamını göremeyeceğiniz icin başınızı çevirmek durumunda kalacaksınız.

Oyun için kullanacağım. Çok yakın olduğu için gözümü ağrıttı galiba, iade edip daha küçük alacağım.

@tumaysnx
Bu biraz sizin kullanımınıza göre değişir. Sizin monitörünüz 21:9 en-boy oranına sahip yani standart monitörlere göre yanlardan biraz daha uzun. Bunun avantajları ve dezavantajları var.
Monitörünüz gayet güzel. Sadece en-boy oranı ve boyutu sizin için ideal mi orasını bilemiyorum.

@tumaysnx
Bu biraz sizin kullanımınıza göre değişir. Sizin monitörünüz 21:9 oranına sahip yani standart monitörlere göre yanlardan biraz daha uzun. Bunun avantajları ve dezavantajları var.

Sitelerde sağ ve sol kısımlar boş kalıyor o biraz beni rahatsız etti. Ayrıca yakın olduğu için ışık çok gözümü alıyor ve başım ağrıyor.

@tumaysnx
Siteler ve oyunlar genelde 16:9 en-boy için tasarlanır. O yüzden bazı oyunlarda ve sitelerde boşluk kalacaktır. Eklenti veya ayar ile boşluk giderilebiliyor sanırım ama daha önce denemediğim için bilgim yok.
Sizin için 2K 27 inç monitör daha iyi olacaktır sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı