3900X için H100I Platinium SE stock macunu yeterli mi?

şişkopat

Decapat
Technopat'tan herkese merhaba arkadaşlar, kaç gündür 3900X ile birlikte gelen Wraith Prism soğutucusunu değiştireceğim için sıvı soğutma araştırması yapıyordum. Sonunda Corsair H100I Platinium SE modelinde karar kıldım ve aklıma bir soru takıldı. Bu ürünün üzerindeki termal macun yeterli midir kalitesi nedir? Üzerindeki termal macunu sildirip çok kaliteli bir macunla değiştirmeye gerek var mı? Alacağım soğutma sistemi üst seviye olduğu için üzerindeki macunda kalitelidir diye düşündüm. Bütçe sıkıntım yok, sadece gerekliyse almak istiyorum. Teşekkürler...

Kesin bir şey söyleyemem.
Kesin birşey söyleme hocam zaten kimse söyleyemez, ama 3900x canavar biliyorsun, oyun olarak ben günde 8-10 saat yazılım işi için kullanıyorum, ve bazen max 5 saat cs oynuyorum diyelim, arada kardeşim pub-g oynuyor 2-3 saat(ayda 2-3 kere), tahminimce 4-5 ayda bir değişsek yeterli olur diyorum, yani normalde 6 ay diye öneriliyor ama max performans için 4-5 ay idealdir diye düşünüyorum.
Kalitelidir ek masrafa gerek yok.
Hocam peki şimdi ben alsam Mastergel Maker'i benim elimde kalsa 4-5-6 ay, bu macun özelliğini yitirir mi bu zaman içerisinde?

Yeni konular

Geri
Yukarı