3D TV ile Nasıl 3D film izlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Amcamın 3D televizyonu var ve film izlemek istiyor.

Blueray 25 GB alıyormuş ve izleyebilmek için Blueray okuyucusu olması gerekiyormuş. Doğru mu ?

Nasıl 3D film izleyebiliriz ? En ucuz yoldan ?

HDD'den 2 görüntü yan yana olan 3D filmleri indirip televizyon okuyorsa HDD'yi izleyebilirsiniz. 3D görüntü modunu üst üste yapınca olması lazım blu-ray şart değil en iyisi PS3 ^^

Ps3 olsa kullanırdım ama malesef yok :D

Peki HDD dedin ya : Bilgisayarımda kullandığım HDD olabilir i ? Yoksa başka bir harici disk mi almam gerek (USB girişli ).

HDD'den 2 görüntü yan yana olan 3D filmleri indirip televizyon okuyorsa HDD'yi izleyebilirsiniz. 3D görüntü modunu üst üste yapınca olması lazım blu-ray şart değil en iyisi PS3 ^^

Hiç sanmıyorum. Bunun için TV'nin MKV'den 3D oynatması lazım ki ben böyle bir TV görmedim. HDMI 1.4 çıkışlı 3D video oynatabilen bir Media Player alırsın. Ya da hem Media Player hem de Blu-ray oynatıcı olan bir cihaz. Mesela ASUS BDS-700 buna en güzel örneklerden biri. Böylece TV'de 3D film izlersin.

MKV 3D izlemek için ise PowerDVD veya Arcsoft tarzı programlar kullanman lazım. Laptop'un HDMI çıkışını kullanarak HDMI 1.4 kablo ile 3D görüntü alabilirsin.

Recep abi leptopta HDMI yok ama kendi bilgisayarımın hem anakartında hemde ekran kartında HDMI var.
Kendi bilgisayarıma filmi atsam ve kabloyu takıp açsam olur mu ?
Mesela daha önce LCD tv ye HDMI kablo ile ağlanıp oyun-facebook gibi yerlerde dolaşıyordum.
3D olarak aktardığımda bir sorun olur mu ? Olmaz gibime geliyor ama :D

Benim işlemcim 1080p'yi kasıyor. Ama led tv kasmıyor. 16gb usb'ye filmi atıyorum. Tv'de izliyorum. Hani cd devri bitmişti ya alın size dijital öneri. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı