3D yazıcı baskı tablaya yapışmıyor

eren tezer

Hectopat
Selamlar dostlar.
Sıkıntım şöyle 3-4 tane baskı alıyorum sıkıntı yok şimdi bir baskı alacağım tablaya yapışmıyor. O 3-4 baskıda da arada sıkıntılar çıkıyor. Acaba tablayı temizlemem mi gerek? Temizlersem neyle temizleyebilirim? ya da sıcaklık ayarlarım mı yanlış yazıcım ender 3 V2 filament esun pla+ yardımcı olursanız çok sevinirim. Bundan önce 3-5 sorun daha çıktı delirmeme ramak kaldı.

va

valla hocam yaşamadım sorun kalmadı bıktım artık sonunda atacam aşağa
Herhangi bir upgrade yaptınız mı? Hangi siteden aldınız? eSun PLA+ Siyah geçtim ben de şimdi. Ondan önce FK Filament kullandım. Rezaletti. Ancak Esunda da daha hiç çıktı almayı beceremedim.

Herhangi bir upgrade yaptınız mı? Hangi siteden aldınız? eSun PLA+ Siyah geçtim ben de şimdi. Ondan önce FK Filament kullandım. Rezaletti. Ancak Esunda da daha hiç çıktı almayı beceremedim.
Yok hocam bi değişiklik yapmadım.Bende dandik filamentten geçtim o hiç yapışmıyordu.Bunu aldım dün akşam takır takır sıkıntı yoktu.Sabah bir sürü sorun çıktı şimdide bi parça basmam lazım tablaya yapışmıyor

Sabunlu suyla yıkayabilirsin tablayı. Sonra durulayıp kurula tabii. Çok kirli değilse ben kolanyalı peçete ile de siliyorum bazen, kolanyalı mendil ile değil.

Tabla ayarı kaçmış olabilir,
tekrar gözden geçir. Kendi ince yayları varsa kalınlara geç, 20 liraya mal olur, baş ağrın da azalır.

Aldığın her filament için, hatta farklı renklerinde bile ısı kulesi basarak baskı sıcaklığını saptaman gerekir. Ender de olsa herşeyi düzgün yapsan bile bazıları yapışmayabiliyor.

O durumda ilk katmanlarda baskı ve tabla sıcaklığını daha yüksek tutup sonra olması gereken değere düşürebilirsin ya da raft kullanırsın.

Tabla ayarını sadece kağıt ile yaparsan tam olmuyor, linkteki gibi yapmanı öneririm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sabunlu suyla yıkayabilirsin tablayı. Sonra durulayıp kurula tabii. Çok kirli değilse ben kolanyalı peçete ile de siliyorum bazen, kolanyalı mendil ile değil.

Tabla ayarı kaçmış olabilir,
tekrar gözden geçir. Kendi ince yayları varsa kalınlara geç, 20 liraya mal olur, baş ağrın da azalır.

Aldığın her filamente, hatta farklı renklerinde bile ısı kulesi basarak basman gereken sıcaklığı saptaman gerekir. Ender de olsa herşeyi düzgün yapsan bile bazıları yapışmayabiliyor.

O durumda ilk katmanlarda baskı ve tabla sıcaklığını daha yüksek tutup sonra olması gereken değere düşürebilirsin ya da raft kullanırsın.
Tabla ayarını sadece kağıt ile yaparsan tam olmuyor, linkteki gibi yapmanı öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam anladığım kadarıya a4 ile ayar yaptıktan sonra birde baskı alırken ayar yapıcam doğru mu

Yeni konular

Geri
Yukarı