3D yazıcı ile kaliteli baskı alınabilmesi için yapılması gerekenler

Delusion

Hectopat
Ender 3 V2 yazıcım var. ABG marka Pla Filament kullanıyorum. İnternette izlediğim kişiler daha güzel baskı alıyorlar. Daha güzel nasıl baskı alabilirim, filament mi kötü yoksa?
1624886494289.png

Ender 3 V2 yazıcım var. Abg marka pla filament kullanıyorum. İnternette izlediğim kişiler daha güzel baskı alıyorlar. Daha güzel nasıl baskı alabilirim, filament mi kötü yoksa?
1624886494289.png

Nuzzle ayarı 200 tabla 60 derece.

Şu an Microzey kullanıyorum, Robobloq'un kendi adıyla sattığı da Microzey. Kampanyada 100 TL altına 4-5 makara aldım. Bir renk makara sorunlu idi, iade vs. sorun çözüldü. Turuncu ve kırmızısı renk açısından vasat.

CCtree grisi senin istediğin gibiydi ama siyahı makarada kırılıyordu ve sargısı berbattı. O kadar kötü bir sargıydı ki makara tutucuyu kıracaktı, yani printerı açık bırakıp gidiyorsan belli riskleri var. Benim tablayı yere atan baskım bile oldu, kırılmadı ilginçtir.

Sunlu, yapışmama sorununu ilk katmanda 240 derecede basarak aştıktan sonra sorunsuzdu, beklediğim bir renk var, o gelirse ancak.

Elas3d, kampanyada 100'e almıştım, evde açılmayan bir o makara var.

Porima, sitesinden sipariş geçip aldım, sırf kırmızı rengi için aldım, süper. Microzey ten rengi de süperdir.

Creality ABS, gayet güzel, tek makaralık sorunsuz kullanım. Sendeki renk ile neredeyse birebir aynı.

Bunların içinde bir daha asla diyeceğim CCtree'dir.

Diğer markaları denemedim. FK ve Uzaras'ı denemek için bile almam.

Bir sonrakine Porima deneyebilirsin, ben aldığımda kendi sitesinde 125TL idi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı