3D yazıcı önerisi

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Ben vazo, ufak oyuncak ve figürler gibi şeyler üretmek istiyorum. Bunların satışını yapacağım fakat kafamda birçok soru var. Öncelikle herhangi bir yazıcım veya bilgim yok.

Öncelikle bana bir yazıcı önerir misiniz? (Fiyat konusunda bir bilgim yok ama sürekli üretim yapacak bir alet olacak. Dolayısıyla kalitesiz bir şey olmasın. Bütçe 10 bin TL)

3-boyutlu-ceramik-vazo-tasarımları-1-1200x1200.jpg

Bu tarz vazoları üretmeyi düşünüyorum. Günde kaç tane üretebilirim?

Ben vazo, ufak oyuncak ve figürler gibi şeyler üretmek istiyorum. Bunların satışını yapacağım fakat kafamda birçok soru var. Öncelikle herhangi bir yazıcım veya bilgim yok.

Öncelikle bana bir yazıcı önerir misiniz?

Eki Görüntüle 1487720

Bu tarz vazoları üretmeyi düşünüyorum. Günde kaç tane üretebilirim?
Bütçeniz nedir?

Seri üretim yapabilecek bir makinenin fiyatı nedir? (Günde 15-20 tane hatasız bassam yeter)
Seri Üretim yapabilecek bir FDM 3D yazıcı 14-15 Bin TL arasında değişiyor (CR-30) fakat günde maximum 10-11 tane basabileceğinizi düşünüyorum çünkü ortalama bir baskının zamanı 2-3 Saat sürüyor.

Filament makineleri bozulmaları ile bilinir. Kesinlikle teknik bakım ile uğraşmanız gerektiğinizi unutmayın. Direkt pahalı almak yerine başlangıç seviyesi bir makine alıp öğrenmenizi tavsiye ederim.

Resin makineleri ise daha stabil ama her çıktı(baskı) alınınca temizleme uğraşı falan var. Onlardan daha detaylı ama daha küçük şeyler çıkartılanabiliniyor. Hem renk seçeneği olarak daha serbestler.

Bence önce internetten baya birşey öğrendikten sonra makine alınmalı veya düşünülmeli.
Başarısız olmak,vazgeçmek gibi şeyler olabilir.

Yazıcı önerim yok ama ben almak istesem şu özelliklere göre 1 Isıtmalı tabla ve yerinden çıkartılabilir manyetik olanlardan 2 Filamenti Direkt gönderen, tüpü olmayan: Bu sayede esnek filamentler basılabilir.

Birde söyle bir makine var. Normallerden daha farklı ama belki seri üretime uygun olabilir . Normallerden farklı olduğundan kendisine has ektra sorunları da çıkabilir. Creality CR-30 . Eğik olduğundan ve dönen tablası olduğundan ürettiği baskıları kendisi çıkartabiliyor ve tekrar tekrar üretebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii daha düşük bütçeli bir yazıcı alıp çok daha hızlı üretim yapmak istiyorsanız kaliteyi biraz düşürecek 3d yazıcılarda var.

Tabii daha düşük bütçeli bir yazıcı alıp çok daha hızlı üretim yapmak istiyorsanız kaliteyi biraz düşürecek 3d yazıcılarda var.
Filament makineleri bozulmaları ile bilinir. Kesinlikle teknik bakım ile uğraşmanız gerektiğinizi unutmayın. Direkt pahalı almak yerine başlangıç seviyesi bir makine alıp öğrenmenizi tavsiye ederim.

Resin makineleri ise daha stabil ama her çıktı(baskı) alınınca temizleme uğraşı falan var. Onlardan daha detaylı ama daha küçük şeyler çıkartılanabiliniyor. Hem renk seçeneği olarak daha serbestler.

Bence önce internetten baya birşey öğrendikten sonra makine alınmalı veya düşünülmeli.
Peki görseldeki vazoyu üreteceğiz diyelim. Bunun için malzeme fiyatları ne olur?

Reçine 3D Yazıcılarıyla seri üretim yapmak çok zor bir şey,zaten reçine çok toksik bir madde,günde 10-11 baskı almınması istediğini düşünürsek reçine temizleme makinaları falan da gerekiyor ve reçine filamente göre çok çok daha pahalı.

Peki görseldeki vazoyu üreteceğiz diyelim. Bunun için malzeme fiyatları ne olur?
Aylık 1kg filament alırsanız (1 ay için fazlasıyla yeter diye düşünüyorum) 150 TL civarında fiyatları.

Yeni konular

Geri
Yukarı