4.000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
4000

Umut019

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, üniversiteye geçeceğim için sistem topluyorum fakat ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım. Maksimum 4000 TL bütçem var. Sizce ne almalıyım? Aklımda ikinci el ekran kartı fiyatlarında bu fiyata GTX 1080 var güvenilir midir yoksa sıfır mı almalıyım?

Merhaba arkadaşlar, üniversiteye geçeceğim için sistem topluyorum fakat ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım. Maksimum 4000 TL bütçem var. Sizce ne almalıyım? Aklımda ikinci el ekran kartı fiyatlarında bu fiyata GTX 1080 var güvenilir midir yoksa sıfır mı almalıyım?

Ben 3800'e temiz RX 5500 8 GB aldım kullanıyorum şu an her oyunu Ultra akıcıda oynuyorum tavsiye edebilirim. Diğer ürünleri de araştırdım ama misal Forza Horizon 5 Ultra 2 k da 8 GB olan ekran kartları yeterli ancak geliyordu o yüzden bunu aldım. Diğerleri aynı fiyata 4 GB yeterli değil bence.

Bu fiyata zor bulursun.

Bu fiyata zor bulursun.
4gb yeterli mi bu kadar para verip

Ee ne olmuş? Güç olarak hâlâ yeterince güçlü. Ayrıca senin önerdiğin ekran kartı da 3. yaşına girecek ve performansı 1080 ile kıyas bile almayacak düzeyde. Sırf 6 yıllık diye gidip 2060'tan güçlü GPU yerine 1650S rakibi GPU almayı neden tercih edeyim?

Geri
Yukarı