4.500 TL Sistem Önerisi

Malatyalımm

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemci: R5 1600 (12nm Yeni versiyon)
Anakart: B450m Pro-VDH Plus
Ram Bellek: Adata XPG Gammix D30 4x16GB 3000mhz
Ekran kartı: Sapphire Rx 580 8GB
M.2 SSD: Adata XPG Spectrix S40G 512GB
Kasa: PowerBoost VK-C013B 500w RGB
Klavye: Rampage KB-R63 stage
Mause: MSI İnterceptor DS B1 1.600 dpi

Toplam 4.500 TL
Sizden öneri, donanım konusunda Söylemek istedikleriniz ve yanlışım var ise düzeltmek sonuçta para veriyorum. Askerdeyim ve Eve dönmemin 2. günü gidip alacağım. Teşekkürler.

RAM 2*8, sanırım yanlış yazdınız. Çift kanal şart.

KASA-PSU kesinlikle değişmeli. En azından Spec-Delta 550W alabilirsiniz.

Ekipmana girmeyeceğim. Bütçe kısıtlı ise diğer bileşenler makul. Ekran kartını kaça buldunuz bilmiyorum ama 1350TL civarına 1650S bulunabiliyor bilginiz olsun.

Ryzen 5 1600 (610tl)
Gigabyte b450m s2h (435tl) trendyol
Corsair vengeance 8gb ram (265tl) trendyol
Seagate 1tb harddisk (262tl) trendyol
Xigmatek vanguard plus kasa 600w 80 plus (500tl)sinerji
Gigabyte rx5700xt (2850tl) hepsiburada
4922tl
Rx5700 msi mech 2450tl ye bulunabiliyordu fakat şimdi fiyatı artmış. Tahminimce yine önceki fiyatına indirirler ve rx5700 lü alırsanız 4500tl ediyor

Yok
RAM 2*8, sanırım yanlış yazdınız. Çift kanal şart.

KASA-PSU kesinlikle değişmeli. En azından Spec-Delta 550W alabilirsiniz.

Ekipmana girmeyeceğim. Bütçe kısıtlı ise diğer bileşenler makul. Ekran kartını kaça buldunuz bilmiyorum ama 1350TL civarına 1650S bulunabiliyor bilginiz olsun.
Yok 4x16GB :) Hayalimdi gerçekleştirmek istiyorum.
Ekran kartı 2. Elden 800 Liraya alacağım.
Suan ki kasanın PSU su mu yetersiz?
Klavye ve kasanı değiştir. Ram niye o kadar fazla ya? RAM miktarından kısıp 1660S alın.
Hayal ettim şuan gerçekleştireceğim işte ayrıca Büyük oyunlar oynamıyorum diye Ram'e odaklandım. Google'dan sekme fazlalığı olsun Blue stack olsun kullanırım ve açık bırakmak isterim ondan dolayı rahatlık için :)
Kasamı değiştirmemi neden önerdiniz açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Yok

Hayal ettim şuan gerçekleştireceğim işte ayrıca Büyük oyunlar oynamıyorum diye Ram'e odaklandım. Google'dan sekme fazlalığı olsun Blue stack olsun kullanırım ve açık bırakmak isterim ondan dolayı rahatlık için :)
Farkı hissedemezsiniz. Traktörde uçak motoru gibi bir şey. Kasa çok havadar gözükmüyor. Ayrıca psuda aktif pfc veya 80+ işaretli olan modellere yönelin. Yoksa yanınızda yangın söndürücü bulundurmalısınız.

Yok

Hocam 4500 TL'ye cıncık gibi 1660Super li sistem dizilir. Tamam var bi hayalimiz 4x16 ama yapmayalım şöyle şeyler.

De
Ryzen 5 1600 (610tl)
Gigabyte b450m s2h (435tl) trendyol
Corsair vengeance 8gb ram (265tl) trendyol
Seagate 1tb harddisk (262tl) trendyol
Xigmatek vanguard plus kasa 600w 80 plus (500tl)sinerji
Gigabyte rx5700xt (2850tl) hepsiburada
4922tl
Rx5700 msi mech 2450tl ye bulunabiliyordu fakat şimdi fiyatı artmış. Tahminimce yine önceki fiyatına indirirler ve rx5700 lü alırsanız 4500tl ediyor
Cevapta neden olduğu yazıyor okur iseniz. Yorumunuzu yeniden yaparsanız sevinirim ayrıca
Anakart ın 4 Adet Ram slotu olup 64GB desteklemeli. :)
Sadece m.2 SSD 600 lira zaten 3500/2400mb
Harddisk hızlı değil ve RBG olması yanı sıra kablosuz olması görüntü güzelliği yaratır değil mi? :)
Büyük oyunlar oynamıyorum yüksek ekran kartına boşuna para vermek demek olur herhalde değil mi?
Ra
Farkı hissedemezsiniz. Traktörde uçak motoru gibi bir şey. Kasa çok havadar gözükmüyor. Ayrıca psuda aktif pfc veya 80+ işaretli olan modellere yönelin. Yoksa yanınızda yangın söndürücü bulundurmalısınız.
Ram in fazla olması bana fazla sekme sağlamaz mı demek istediniz anlayamadım.
Kasa Öneriniz için teşekkür ederim kesinlikle yangın olsun istemem.
64GB RAM'i ne yapacaksınız :)
Sekme Sayısı Ram çok istiyor biliyorsunuz Google chromda çok sekme kullanıyorum o sebeple yüksek Ram kapasitesi ihtiyacım olur diye düşündüm yanlış mı düşündüm?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı