4/8 işlemcilerin ömrü ne kadar kaldı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

171775

Hectopat
Evet sizce ne kadar ömrü kaldı bu işlemcilerin ?
Edit: Bana kalırsa biraz daha ömürleri var.
Intel Core i5-8400 vs i7-7700K
7700K, %45-60 kullanılıyor. Tabi oyundan oyuna göre değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dur, daha yeni başladık bu işlemcilere. Daha ömürleri var. En azından günlük kullanım ve oyun için. Orta seviye için konuşuyorum tabi ki. Hatta henüz uygun anakartlar gelmediği için orta seviyeye inemedi bir türlü i5 8*** serisi işlemciler.

Teknolojide önümüzü görmemiz imkansız.

Hiçbir şeyin garantisi yok. Hiç kimse, yarın bir firma çıkıp bütün endüstriyi baştan aşağıya değiştiremeyeceğinin garantisini veremez. Her an, her şey olabilir.
Beklediğim yanıt ! :D

Çoklu çekirdek kullanımının oyunlar tarafında tam olarak yaygınlaşması epey zaman alacak gibi duruyor. Ryzen ile beraber Intel de çekirdek artırımına gitti artık böyle de devam eder. Yillardir çoklu çekirdek yaygınlaşacak dedik hala tık yok. Kısa sürede içinde değişen bir şey olacağa benzemiyor. Render ile uğraşanlar için durum iyi.

Ben hala 2008'de çıkmış olan çift çekirdek e8400 kullanıyorum :)

Neredeyse 8-9 senedir 8 çekirdek işlemciler var piyasada. Günümüzde 4 çekirdeği bile yeni yeni kullanmaya başladı oyunlar. CPU dünyası beni korkutmuyor, değişimler artık yavaş yavaş oluşuyor ama GPU tarafı tedirgin edici. Her nesilde düzen değişiyor. Güzel olduğu kadar insanı bezdiriyor da. Aynısını işlemci tarafından yaşayacağımızı sanmıyorum.

Steam istatistiklerine bak ne kadar ömrü kaldığını bir parça anlarsın. 7700K da elbet bir gün G4560 gibi olacaktır ancak bunları düşünmek için çok erken.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı