Çözüldü 4 antivirüsten kaçabilecek virüs var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Yani benimle ilgili bir sorun olmaz değil mi?
Olmaz.
biraz sinirleniyor olabilirsiniz kusura bakmayın
Hayır sinirlenmiyorum yalnızca çok endişe ediyorsunuz.
bunlar için kesinlikle güvenli modda tarama mi yapmamız lazım yoksa Kaspersky gelişmiş tehdit koruması falan tespit edebilir mi?
Edebilir, edemediği taktirde sistemdeki anormal davranışları farkedersiniz, alternatif çözüm kurup temizlersiniz.
Bir de hani siz bile bile virüslü bir dosya açarsanız tespit edilmez dediniz ya o bıktık kafama takmama sebep oldu.
Bile bile tüm korumaları kapatıp açarsanız dedim. Yani sistem izleyicisi dahi kapalı bir Kaspersky ile açtığınızda artık o korumanın yapacağı hiçbir şey kalmamış oluyor.
Hocam eğer aynı anda kullandıysanız bunları büyük sıkıntı, çakışabilirler. Tek tek yapmanız daha iyi olur. Eğer tek tek yaptıysanız da bir sorun olacağını sanmam. Ayrıca dosya çok büyük değilse VirusTotal'de kullanabilirsiniz.

Tek tek yaptım hocam.

Hocam eğer aynı anda kullandıysanız bunları büyük sıkıntı, çakışabilirler. Tek tek yapmanız daha iyi olur. Eğer tek tek yaptıysanız da bir sorun olacağını sanmam. Ayrıca dosya çok büyük değilse VirusTotal'de kullanabilirsiniz.

Tek tek yaptım hocam.

4 tane antivirüs kullanmak başlı başına yanlış bir şey.

Tarama yapıp sildim.

İyi günler normal modda internete bağlıyken 4 tane antivirüs ile tarama yaptım. Bundan kaçabilecek herhangi bir virüs var mıdır?
@Dutchman hocam siz cevap verirseniz sevinirim sormuştum ama görmemiştiniz galiba.
Hocam 500 defa bu tarz konular açtığınızı gördüm. Psikolojiniz iyi mi? Nasılsınız?

Güvenli mod tabii ki daha doğru sonuç verir fakat 4 Av'yi bırakın adamakıllı 1 avden bile kaçabilen virüs sayısı azdır.

Hocam nasıl daha doğru sonuç verir sorduğum zaman güvenli moda gerek yok demişlerdi bazı kaçabilen virüsler dışında ben de zaten o kaçabilen virüsler normal modda internet bağlantısı ile 4 antivirüsten kaçabilir mı onu merak ettim.

Hocam 500 defa bu tarz konular açtığınızı gördüm. Psikolojiniz iyi mi? Nasılsınız?

Hocam iyi psikoloji zaten şu konuyu da çözsem bitiyor olay.

Şimdi doğruyu söyleyip vardır, FUD'lanmış zararlılar veya henüz veritabanına eklenmemiş zararlılar kaçabilir diyeceğim ve tekrar endişeleneceksiniz.

Ancak şunu söyleyeyim, bu kadar hedef alınmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Ayrıca yaygın zararlılar olmasa dahi AV firmaları hızlıca güncelleme çıkarıyorlar, yani birinin gözünden kaçsa bile diğerinden kaçması yaygın bir zararlı için olası değil.

Hocam nasıl daha doğru sonuç verir sorduğum zaman güvenli moda gerek yok demişlerdi bazı kaçabilen virüsler dışında ben de zaten o kaçabilen virüsler normal modda internet bağlantısı ile 4 antivirüsten kaçabilir mı onu merak ettim.
Size doğru söylemişler güvenli moda gerek yok, bir dizi zararlı güvenli mod dışı tespit edilemiyor dediğiniz gibi o yüzden belirtmiştim.

Şimdi doğruyu söyleyip vardır, fud'lanmış zararlılar veya henüz veritabanına eklenmemiş zararlılar kaçabilir diyeceğim ve tekrar endişeleneceksiniz.

Ancak şunu söyleyeyim, bu kadar hedef alınmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Ayrıca yaygın zararlılar olmasa dahi av firmaları hızlıca güncelleme çıkarıyorlar, yani birinin gözünden kaçsa bile diğerinden kaçması yaygın bir zararlı için olası değil.

Yok hocam bunlar beni endişelendirmedi sadece siz bazı virüsler kaçabilir ve onlar için güvenli mod gerekir dediniz diye endişelendim güvenli mod olmadan da bütün virüsler bulunabiliyor mu?

Size doğru söylemişler güvenli moda gerek yok, bir dizi zararlı güvenli mod dışı tespit edilemiyor dediğiniz gibi o yüzden belirtmiştim.

Nasıl yani hocam güvenli modda taratmam gerekiyor mu kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı