4 aylık kedim vefat etti moralim bozuk

Ne alaka? Bağ kurduğun bir canlının ölümüne üzülmek neden günah olsun, bundan doğal ne var.

hayvanlar, ins ve cin taifesi gibi mükellef ve mes'ul varlıklar değildir. Zira onlar akıl, idrâk ve şuur sahibi değildirler. Dolayısıyla umumi manada ahirette mükafât ve mücazâtları da mevzuu bahs olmaz. Yani onların arkasından ruhları için dua okuma vazife ve mükellefiyetimiz yoktur.

hayvanlar, ins ve cin taifesi gibi mükellef ve mes'ul varlıklar değildir. Zira onlar akıl, idrâk ve şuur sahibi değildirler. Dolayısıyla umumi manada ahirette mükafât ve mücazâtları da mevzuu bahs olmaz. Yani onların arkasından ruhları için dua okuma vazife ve mükellefiyetimiz yoktur.
Mitolojik hikayelerinle 4 ay kedisiyle sürekli yaşayan bir insana böyle bir şey söylemen ne kadar mantıklı? Ona göre yeni doğan bebeklerinde idrâk ve şuuru olmuyor. Ölen bebekleri için üzülmesinler mi şimdi? Bunu hangi kafayla söylüyorsun merak ettim. Bu arada geçmiş olsun sana da kardeşim.

Başınız sağ olsun çok üzüldüm :/ benim de bir köpeğim var en korktuğum şey hasta olması ve ölmesi.

İnşallah hasta olmaz ve ölmez hocam amin toplam evde toplam 6 kedi vardı anne kedi ve 7 aylık kızı bir de 4 yavrusu ama maalesef 1 yavruyu daya kaybettik veterinerle görüştümüzde anneden yavruya hamilelikte sarılık geçmiş olabileceğini söyledi bu yüzden evdeki yaşayan kedileride kontrol amaçlı getirmemizi istedi kaldı 2 yavrusu ve 7 aylık kızı.
Nasıl yani? İlk kez böyle bir şey duyuyorum.

Unutmaya çalışmayın. Ağlayın. Ağlamak rahatlatır. Geçmiş olsun.

Haklısınız sizde iyi olmaya başladım yavaş yavaş ama ne diyelim hayat bu bizde bir gün öbür tarafa gideceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı