4 GB RAM, 3.90 kullanılabilir sorunu

barisyilmaz3

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Benim pc windows 7. 4 GB RAM var, 3.90 kullanılabilir miktar yazıyor. Nasıl düzelir ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Reşit Birben

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Windows 7 ekran kartı ile ram paylaşım yaptıgı için 3.90 görünür. Win 8 kurarsanız tam görünür ama gine aynı işlem görür, bi sıkıntı yok yani.

Max_Payne

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Bu sorun hakkında bir sürü konu açıldı. Her seferinde aynı cevap :)

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
En iyi cevaplar
729
Yer
İstanbul
Bu sorun hakkında bir sürü konu açıldı. Her seferinde aynı cevap :)
Her seferinde aynı cevabı vermiyoruz. Her konuya birebir bakmadığın için belemiyorsun tabii ki. Videoda bile dedik ki bu sorunun farklı nedenleri olabilir. Mesela 8 GB takılı ama sistem 4 GB göüyorsa BIOS'ta ya da ME Firmware'de sorun olabiliyor.

İnternette en farklı ve en çözüm odaklı cevapları bulabileceğin sitedesin. O yüzden her seferinde aynı cevap veriliyor demeden önce bir kez daha düşünmeni rica ederim.

ahmetdogangame

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Recep abi öncelikle kolay gelsin bende ASUS K55VJ modeli var pc de 8 gb ram 2 gb nvidia geforce gt635m ekran kartı ve anakarta entegre edilmiş intel hd graphic 4000 var işlemcim i5 ben pcyi windows 8 e çevirdim ilk zamanlar tamamen rami kullanırken, sonradan kullanılabilen ram miktarı 7,89 iken sonradan bu miktar 7,45e kadar düştü ne yapmalıyım aslında bi ara düzeltmiştim fakat format attıktan sonra farkettimki tekrar 7.45e inmiş.

Dosya Ekleri

Max_Payne

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Her seferinde aynı cevabı vermiyoruz. Her konuya birebir bakmadığın için belemiyorsun tabii ki. Videoda bile dedik ki bu sorunun farklı nedenleri olabilir. Mesela 8 GB takılı ama sistem 4 GB göüyorsa BIOS'ta ya da ME Firmware'de sorun olabiliyor.

İnternette en farklı ve en çözüm odaklı cevapları bulabileceğin sitedesin. O yüzden her seferinde aynı cevap veriliyor demeden önce bir kez daha düşünmeni rica ederim.
O anlamda demedim Recep abi. Videolarda bile söylediniz ilk önce görev yöneticisinden RAM kullanımına bakın diye. Konu açan arkadaşlar ilk önce söylenenlere kulak vererek baksalar boşuna konu açıp uğraşmış olmayacaklar. Sen mesajımı yanlış anladın :). Ezbere cevap verdiğiniz kast etmek istemedim.

Son düzenleme:

Doom06

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Bende 4 gb ram var ama kullanılabilir falan yazmıyor 4gb nin hepsini kullanabiliyorum. :D

Kuara

Kilopat
En iyi cevaplar
0
O anlamda demedim Recep abi. Videolarda bile söylediniz ilk önce görev yöneticisinden RAM kullanımına bakın diye. Konu açan arkadaşlar ilk önce söylenenlere kulak vererek baksalar boşuna konu açıp uğraşmış olmayacaklar. Sen mesajımı yanlış anladın :). Ezbere cevap verdiğiniz kast etmek istemedim.
O videoyu izlememiş olabilir arkadaş. Sonuçta kaç tane video var technopatta.

Max_Payne

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
O videoyu izlememiş olabilir arkadaş. Sonuçta kaç tane video var technopatta.
Bu sorunla ilgili kaç tane konu açıldı farkındamısın? :D Bu yüzden böyle yazdım işte.

Yeni konular

Yukarı