4 GB RAM ve GT 1030 oyun için yeterli mi?

bigboss035

Hectopat
Sahibinden.com bir ilan var. 3 set olarak anakart, işlemci ve RAM satıyorlar. Xeon E5405 işlemci, ECS G31T-M anakart ve 2 tane toplam 4GB RAM var. Hepsi 210 TL. Ses istemediğim için ekran kartı olarak GT 1030 Pasif soğutuculu modelini seçtim. Depolama olarak bilgisayarın hızlı olması için 240 GB SanDisk SSD seçtim. Şimdiki bilgisayarımı satıyorum. O yüzden kasa elimde var. Kasa ile satarsam bile aynısı alacağım çünkü güç kaynağının sesi yok. Bu parçaları almayı düşünüyorum. Fortnite, GTA 5, Pubg Mobile, LoL, CS 1.6, Silkroad, PES 2018 gibi oyunlar oynuyorum. Sizce bu oyunlar için bu PC yeterli mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benimde elimde şuan GT1030 + Q9550 (yani Xeon E5450) var. GT1030 un güçlü bir kart olduğunu pek düşünmüyorum GTX serilerine bakmanı tavsiye ederim. 4GB RAM cidden yetersiz kalıyor artık oyunlar için benim bilgisayarımda 4GB RAM var, testlerime göre Rise Of The Tomb Raider oyununu 20-30 fps arasında oynadım . Kısacası oyunlar için en az 8GB RAM öneriyorum ve GT1030 önermiyorum .d

Yükseltme şart belirtiğiniz oyunları oynayamazsınız. En az 8 GB ram ve daha iyi bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Seçtiğiniz parçalara göre başka yükseltmelerde yapmak zorunda kalabilirsiniz yani eğer o oyunları oynamak istiyorsanız yükseltme şart.

Sahibinden.com bir ilan var. 3 set olarak anakart, işlemci ve RAM satıyorlar. Xeon E5405 işlemci, ECS G31T-M anakart ve 2 tane toplam 4GB RAM var. Hepsi 210 TL. Ses istemediğim için ekran kartı olarak GT 1030 Pasif soğutuculu modelini seçtim. Depolama olarak bilgisayarın hızlı olması için 240 GB SanDisk SSD seçtim. Şimdiki bilgisayarımı satıyorum. O yüzden kasa elimde var. Kasa ile satarsam bile aynısı alacağım çünkü güç kaynağının sesi yok. Bu parçaları almayı düşünüyorum. Fortnite, GTA 5, Pubg Mobile, LoL, CS 1.6, Silkroad, PES 2018 gibi oyunlar oynuyorum. Sizce bu oyunlar için bu PC yeterli mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum:)
Sadece yazdıklarından GTA5'te sorun yaşarsın.Onun dışındakileri çalıştırır. Ama tavsiyem en az GTX1050 alman yönünde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı