4 GB RAM Windows 10 1803'ü kaldırır mı?

MızraklıAdam

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 artık çok baymıştı. Windows 10'a geçmenin zamanı geldi de geçiyordu, ben de o sıra Windows 10 1803 kuruyordum. Sizce sistemim Windows 10 1803'ü rahatlıkla kaldırabilir mi?

Sistemim
4 GB RAM DDR3 tek kanallı.
500GB HDD.
Bunlar cevaplayabilmenizde yardımcı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 artık çok baymıştı. Windows 10'a geçmenin zamanı geldi de geçiyordu, ben de o sıra Windows 10 1803 kuruyordum. Sizce sistemim Windows 10 1803'ü rahatlıkla kaldırabilir mi?

Sistemim.
4 GB RAM DDR3 tek kanallı.
500GB HDD.
Bunlar cevaplayabilmenizde yardımcı olacaktır.

Bu yazdıklarınızla Windows 10 açmayı bırakın fanları dönderemezsiniz. İşlemci ne? Ekran kartı ne?

Bu yazdıklarınızla Windows 10 açmayı bırakın fanları dönderemezsiniz. İşlemci ne? Ekran kartı ne?

İşlemci ve ekran kartını bilmenle Windows 10 kaldırır mı sorusunun bir alakası yok. Sisteme bak 4 GB DDR3 RAM ve 500GB HDD. Gerisini öğrenmenin bir yararı olmayacak. Konu sahibinin Windows 8.1 de kalması en iyi seçenek. SSD olmadan 4 GB RAM ile kesinlikle Windows 10 kullanmayın. Adeta bir Çin işkencesi olur sizin için.

İşlemci ve ekran kartını bilmenle Windows 10 kaldırır mı sorusunun bir alakası yok. Sisteme bak 4 GB DDR3 RAM ve 500GB HDD. Gerisini öğrenmenin bir yararı olmayacak. Konu sahibinin Windows 8.1 de kalması en iyi seçenek. SSD olmadan 4 GB RAM ile kesinlikle Windows 10 kullanmayın. Adeta bir Çin işkencesi olur sizin için.

Yine de belki iyi bir işlemcisi var SSD alarak sorunu çözebilir.

Windows sadece kendine belirli bir miktar RAM ayırır ve %5-10 işlemci kullanır bunu işlemcinin modeli etkilemez.

Yanlış bilgi vermeyin. Şu an kullandığım bilgisayarda i7 9750H var diğer bilgisayarımda ise Celeron n3350. i7 de %3 kullanıyor. Celeron da %80 kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı