4 GB RAM'den 12 GB'ye geçmek FPS'i ne kadar etkiler?

Soldier_Boy

Centipat
Merhaba, LoL oynuyorum LoL'de şu an genellikle 60 FPS falan alıyorum eğer ki 4 GB'dan 12 GB RAM yaparsam ne kadar bir FPS artışı olur? Veya FPS artışı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, LoL oynuyorum LoL'de şu an genellikle 60 FPS falan alıyorum eğer ki 4 GB'dan 12 GB RAM yaparsam ne kadar bir FPS artışı olur? Veya FPS artışı olur mu?

Monitörünün Hz'ine bağlı olarak konuşmamız gerekir bu konuyu. Eğer monitörünüz 60Hz ise zaten 60FPS'den sonrasını göremeyeceksiniz. Ama eğer ki 144Hz veya üstü bir monitörünüz varsa aldığınız kare hızını arttırır. Dolayısıyla oyunu daha rahat oynayabilirsiniz.

Öncelikle 4gb çok düşük, ciddi bir artış alırsınız fakat 12 gb ile çift kanal olmaz. Eğer çift kanal yapabilirsiniz daha da iyi olur.

Monitörünün Hz'ine bağlı olarak konuşmamız gerekir bu konuyu. Eğer monitörünüz 60Hz ise zaten 60FPS'den sonrasını göremeyeceksiniz. Ama eğer ki 144Hz veya üstü bir monitörünüz varsa aldığınız kare hızını arttırır. Dolayısıyla oyunu daha rahat oynayabilirsiniz.

Hocam bazen FPS oyun sonlarına doğru 30 FPS oluyor onun için almayı düşünüyorum.

Performansın sadece RAM'e bağlı olduğunu sananlardan biri misiniz? Öyle bir algı var toplumda.

Yok hocam bana göre en önemli etken ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı