4 GB RAM'den 16 GB yükseltmeye değer mi?

Cihaz DDR3 destekli, eğer ki tek modül ise zaten RAM DDR4 'tür ve cihaz ile uyum sağlamaz. Bir de 16 GB RAM'i bir sorunu olmadığı sürece kimse 200TL'ye vermez. Şahsi görüşüm artık gündelik kullanım için bile 8 GB RAM kullanmak, 4 GB'da sistem sanki frenlemeye başladı.

Dosya Ekleri

• t.png
    t.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 25
  • ü.png
    ü.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 28
Selamlar. Elimde HP 250 G3 yaklaşık 7 senelik bir laptop var. Office programları için halen yeterli ama geçen ikinci el temiz 16 GB RAM buldum 200 TL'ye alsam ne kadar bir etki gösterir?
Oyun oynamıyorsanız ssd daha mantıklı. Cihaza bakmadım SSD var mı bilmiyorum hatam varsa kusura bakmayın.

Cihaz DDR3 destekli, eğer ki tek modül ise zaten RAM DDR4 'tür ve cihaz ile uyum sağlamaz. Bir de 16 GB RAM'i bir sorunu olmadığı sürece kimse 200TL'ye vermez. Şahsi görüşüm artık gündelik kullanım için bile 8 GB RAM kullanmak, 4 GB'da sistem sanki frenlemeye başladı.

2x8 GB DDR3 1600MHz RAM alacağım bende 1x4 GB var tek slot boşta. Alacağım kişi sistemini parça parça sattığı için son kalan parça ondan ucuza satıyor.

Oyun oynamıyorsanız SSD daha mantıklı. Cihaza bakmadım SSD var mı bilmiyorum hatam varsa kusura bakmayın.

Yok hocam SSD daha önceden almıştım halihazırda kurulu. Geçen denk geldim uyumlu RAM bulunca uygun fiyata alsam mı dedim sonuç olarak sadece 14 dolara geliyor Office için kullanıyorum bu laptopu oyun için masaüstü kullanıyorum.

2x8 GB DDR3 1600MHz RAM alacağım bende 1x4 GB var tek slot boşta. Alacağım kişi sistemini parça parça sattığı için son kalan parça ondan ucuza satıyor.

O zaman sorun yaşamazsınız. Ancak yanılmıyorsam aynı cihazdan arkadaşımda vardı, DDR3L 1.35v destekliyordu cihaz, standart DDR3 1.5v RAM aldı ve sistem açılmadı. Daha sonra iade edip DDR3L uyumlu 4 GB'lık modül aldı, performansta çift kanal sayesinde hissedilebilir fark olduğunu söylüyordu. Üzerindeki RAM ile alacağınız RAM'lerin voltaj değerlerini kontrol edin.

O zaman sorun yaşamazsınız. Ancak yanılmıyorsam aynı cihazdan arkadaşımda vardı, DDR3L 1.35v destekliyordu cihaz, standart DDR3 1.5v RAM aldı ve sistem açılmadı. Daha sonra iade edip DDR3L uyumlu 4 GB'lık modül aldı, performansta çift kanal sayesinde hissedilebilir fark olduğunu söylüyordu. Üzerindeki RAM ile alacağınız RAM'lerin voltaj değerlerini kontrol edin.

Aynen 1.35v bende dikkat ettim yardımınız için teşekkürler.

Bende kontrol ettim de yanlış olmasın dedim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    5,3 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı