4 GB RAM'li PC'ye 2 GB RAM Alınmalı mı?

Akik

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kendi işinin patronu
Asus X552CL SX029H bir laptopa sahibim 12. sınıf olduğumdan ailem yeni laptop almıyor :) 1 GB ekran kartına sahip 1600 MHz anaktart ve 4 GB RAM'e arada sırada CSGO oynuyorum ama oyundan tam verim almadığımı düşündüğümden bilgisayara 2 GB daha RAM almaya karar verdim. Sizce oyun performansı artar mı? Hızlanma olur mu yoksa RAMle alakası yok sadece ekran kartıyla mı alakalı yorumlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus X552CL SX029H bir laptopa sahibim 12. sınıf olduğumdan ailem yeni laptop almıyor :) 1 GB ekran kartına sahip 1600 MHz anaktart ve 4 GB RAM'e arada sırada CSGO oynuyorum ama oyundan tam verim almadığımı düşündüğümden bilgisayara 2 GB daha RAM almaya karar verdim. Sizce oyun performansı artar mı? Hızlanma olur mu yoksa RAMle alakası yok sadece ekran kartıyla mı alakalı yorumlarınızı bekliyorum :)
4GB RAM CS:GO için yeterlidir. Ama yeni bilgisayar almanı da önermem 12.sınıfsın sonuçta 1 sene sıkıver dişini :)

Çok gerekli bir yatırım gibi görünmüyor ayrıca her şeyden önce kasanın içerisinde bellek takılabilecek slot olduğundan emin olmak gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum benim sistemim de düşük oldugundan max 30 fps ile CS:GO oynuyodum,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu video da yapılanları uyguladım ve şuan 45 ila 60 fps arası değişiyo bence dene derim. Özellikle başta yaptığı ayarı yap regeditte olan. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı