4 GB RAM'li sistemde RAM'i 12 GB yapmanın faydası olur mu?

Selly77

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600, Rx6700 Pulse, 8x2 gb ram 2tb ssd, Asus 165HZ monitor Overlock sistem
Meslek
Şef
İşletim sistemim: AMD Ryzen 3 3200U 4 GB RAM 60Hz, laptop. İleride paramı biriktirip yeni güzel bir ASUS laptop çekeceğim. Ama HP laptopumla şu sıralar düzgünce oyun oynamak istiyorum. Bana ne gibi katkısı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denildiği gibi 8 yeterli olur, 12 GB yaparsaniz Flex çalışır buda Dual 4+4'e göre biraz daha performans düşüklüğü anlamına geliyor. Ama RAM yiyen oyunlarda 12 GB daha iyi olur fakat o sistemle RAM'i pek zorlayamazsiniz gibi zaten.

Denildiği gibi 8 yeterli olur, 12 GB yaparsaniz Flex çalışır buda Dual 4+4'e göre biraz daha performans düşüklüğü anlamına geliyor. Ama RAM yiyen oyunlarda 12 GB daha iyi olur fakat o sistemle RAM'i pek zorlayamazsiniz gibi zaten.
biraz kafam karıştı hocam şimdi 4+4 yapsam performans hızı bakımından bana daha mı katkısı olur 12 gb zarar mı eder bu pcye

umarım eder şimdiden laptop yerine ben rahatladım bi iç dış temizlik termal macunda olsa oh tamam ileriye kadar götürse yeter :)

oyun oynuyorsanız özellikle valorant gibi 8+4 yapın
evet o yüzden yapmayı düşünüyorum zaten, valorant 4gb bu bilgisayarda droplu 53 fps verirsen ersmen 12 gbde 100 fps veriyor...

o leptopta ekran kartı ram den yiyor o yüzden çok faydası olur 500 tl ye değer
umarım eder şimdiden laptop yerine ben rahatladım bi iç dış temizlik termal macunda olsa oh tamam ileriye kadar götürse yeter :

Yeni konular

Geri
Yukarı