4 GB RX 5500 XT vs 4 GB GTX1650S

@KeremYilmaz2 sen bayağı uzak kalmışsın. Yeni sürücülerle 5500 XT 8 GB fazlasıyla performans kazandı ve GTX 1660/1660S ile aynı kulvarda takılıyor. 5500 XT 4 GB da bundan payını aldı. 8 GB modelini alırsan zaten kayıp yaşamayacaksın, 4 GB ise aşağı yukarı aynı performansı verecek 1650S ile.

@KeremYilmaz2 sen bayağı uzak kalmışsın. Yeni sürücülerle 5500 XT 8 GB fazlasıyla performans kazandı ve GTX 1660/1660S ile aynı kulvarda takılıyor. 5500 XT 4 GB da bundan payını aldı. 8 GB modelini alırsan zaten kayıp yaşamayacaksın, 4 GB ise aşağı yukarı aynı performansı verecek 1650S ile.
Aynen hocam araştırdım biraz da, RX5500-XT'nin 8GB sürümü ile 4GB sürümü arasında öyle büyük bir fark yok, taş çatlasa 4-5 FPS. Buna göre test videolarını da inceledim, 4GB sürümüne oranlayınca, bazı oyunlarda GTX1650S, bazı oyunlarda RX5500-XT üstün geliyor. Ama yeni sürücüler diyorsunuz, incelediğim çoğu video biraz daha önceden çekilmiş videolar. Sanırım aldığımda bahsettiğiniz yeni sürücülerle o testlere göre daha yüksek bir FPS alacağım.

Son bir sorum var hocam siz RX5500-XT kullanıyorsunuz sanırım. Kasanın hava akışı iyi olduğu müddetçe, ısınma gibi bir sıkıntı yaşar mıyım bu kart ile?

@KeremYilmaz2 istediğin oyun testini aç izle kanalımdan. Yalnızca son videoda overclock yaptım sıcaklık o yüzden daha fazla.

Eyvallah hocam çok yardımcı olacak videolar
@kino Kanalın için benden özel bir istek, Bannerlord testi hocam :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cidden aradığım ve "güncel" bir video. Aklında sorusu kalanlar varsa buraya bakabilirler.
1609102290836.png

Yüzde 10 güç farkı var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı