4 GB ve 8 GB RAM farkı

Hocam RAM frekansları aynıysa pek bi FPS farkı olmaz. RAM i sadece FPS amaçlı düşünmeyin. Bir çok AAA oyun en az 8 GB RAM istiyor. Hatta artık günümüzde bu bile az. Yani sisteminiz iyi ise 8 yapın. Benim 8 ama ben 16 yapacağım çünkü yetmiyor. RDR2 de ara ara ufak droplar yiyorum. Bunun için şart mesala.

FPS farkını bilmiyorum da 8 RAM'deyken PC inanılmaz donuyordu, map yüklenirken, geçişlerde falan. FPS'e çok etki ettiğini düşünmüyorum ancak oyun içinde masaüstüne bir dönerseniz ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz. Ki Windows tek başına 4 GB harcıyor zaten 8 bile artık düşük gelirken 4 GB artık tarayıcı amaçlı kullanım için bile yeterli değil.

Windows 8.1 Single kullanıyorum masaüstünde Max 1.2 GB RAM harcıyor. 4 GB kullanan Windows görmedim ben şimdiye kadar. Arka planda tonla uygulama açıksa bilemem tabii.

Videoyu falan geç sana örnek vereyim sen hangisinde daha rahat oluyorsun:
Dar pantolon mu yoksa daha geniş bir pantolon mu?
4 GB ram=dar pantolon.
8 GB ram=geniş pantolon.

Windows 8.1 Single kullanıyorum masaüstünde Max 1.2 GB RAM harcıyor. 4 GB kullanan Windows görmedim ben şimdiye kadar. Arka planda tonla uygulama açıksa bilemem tabii.
Windows 10 kullanıyorum, 4.5GB Ram harcıyor, arkada Steam çalışıyor sadece. Ben o Ram miktarını en son 32 Bitlik sistemde gördüm :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanalın diğer bir videosu RTX 2060 i7 10700K ve 4 GB RAM ile 60 FPS almak mümkün müdür bilmem.

Videoyu falan geç sana örnek vereyim sen hangisinde daha rahat oluyorsun:
Dar pantolon mu yoksa daha geniş bir pantolon mu?
4 GB ram=dar pantolon.
8 GB ram=geniş pantolon.

Hocam mantığını biliyorum zaten. Dediğim gibi videoda belirttiğim değerler beni şaşırttı o yüzden konu açtım.
Bu arada tarz meselesi o pantolon olayı 😂😂

Dosya Ekleri

• 16116778540623282345528018444403.jpg
    16116778540623282345528018444403.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 38
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanalın diğer bir videosu RTX 2060 i7 10700K ve 4 GB RAM ile 60 FPS almak mümkün müdür bilmem.
Red Dead Redemption 2 minimum 8GB RAM istiyor. 4GB RAM'de 52 FPS vermesi neredeyse imkansız.

Geri
Yukarı