4 GB'tan fazla RAM oyunlarda fark yaratır mı?

• Konuyu başlatan Cem Güney Demirel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 10B
C

Cem Güney Demirel

Ziyaretçi
0E1B35E26D3340B5857686941BB3DA0A.jpg

Şu an sistemde GEIL Value Plus mevcut ve Windows 7 64 bit işletim dolayısıyla +2GB/4GB daha RAM almayı düşünüyorum. 64 biti sadece oyunlarda kullanmaktayım. Önce şunu sorayım: acaba buna gerek var mı? Oyunlarda bir fark görebilir miyim?

11012013110.jpg

Renklerle gösterildiği gibi soğutucu yüzünden sadece yeşil kısma RAM (aynı türden) alabilirim. Mesela yeni RAM 4GB alsam mevcut RAM ile uyuşmazlık gibi bir sorun olur mu?

Sistem;
  • X4 965 BE
  • 870A-G54
  • HD6950

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış monte derken?

- - - Güncellendi - - -

İşlemciyi 965 yerine 695 yazmışım pardon, düzeltildi.

Ben günümüzde bulunan oyunların 4 GB'ı geçtiğini görmedim. İleride yüksek RAM tüketen oyunlar çıkabilir fakat bu birkaç sene sonra belki olur.

Çok yanlış mote edilmiş. Belki şu an 2 GB bile kullanıyor olabilirsin, hani bazen derler mavi mavi ve siyah siyahlara takılır ben buna pek inanmıyorum fark olmuyor. Ama senin yaptığın tamamen yanlış çünkü yan yana takmışsın. Sen en iyisi RAM'in bir tanesini işlemciye yakın olan yuvaya tak, daha sonra bir boşluk bırak ve diğerine tak.

Ancak beyler neden yanlış takıtığını söyleyeyim mi? Arkadaşımızın anakartının RAM yuvaları bu şekilde.

msi_870a_g54.jpg

''Sen en iyisi RAM'in bir tanesini işlemciye yakın olan yuvaya tak, daha sonra bir boşluk bırak ve diğerine tak.'' Bu uygulamanın nasıl bir faydası oluyor ve hangi açıdan? Mesela ben laptop'tan CPU-Z programını çalıştırıp , SPD bölümümden, Memory Slot Selection'dan Slot 1 seçince bilgiler geliyor, Slot 2 seçiyorum hiç bir bilgi yok, Slot 3 seçiyorum bilgiler var 1 ve 3. slot RAM takılı. Neden böyle faydası nedir?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı