4 milyon TL araba önerisi

Çevremde bu bütçelerde araçlara binen çok eşim dostum var. Tek bir tanesinin bile aracı almadan önce internette araştırma yapmadığını adım gibi biliyorum. Bu bütçelere çıkan adamın galerici tanıdığı olur, bayi sahibi tanıdığı olur veya çevresinde bu araçları kullananlar olur. Bu sebepten ötürü internette birine sorma ihtiyacı gütmezler. Konunun yalan olduğunu pek inandırıcı gelmediğini düşünüyorum.
Şimdiden hayırlısı olsun.

Porsche'nin her hangi bir modeli satın alınabilir.

Hocam normalde zengin değiliz biz zaten annem de babam da öğretmen biz zamanında sıfır ww cc almıştım sonra babam çok yaktığı için satmaya karar verdi ve biri arsa teklif etti ve bizde takas ettik sonra yıllar geçti ve bizim arsanın önüne hastane yapıldı ve değeri 10 milyon TL oldu bizde direkt sattık.
4 milyon TL biriktirebilen ve bu parayı araba için ayıran birisinin reşit olmayan çocuğundan bu tarz bi' öneri istemesi bana da inandırıcı gelmedi. Büyük ihtimalle arkadaşın araba sevdası yüzüden böyle bir soru sormuş.
Babam tavsiye istemedi zaten ben kendim araba bulup babama baba bak bu da güzelmiş diyorum.

Hocam normalde zengin değiliz biz zaten annem de babam da öğretmen biz zamanında sıfır ww cc almıştım sonra babam çok yaktığı için satmaya karar verdi ve biri arsa teklif etti ve bizde takas ettik sonra yıllar geçti ve bizim arsanın önüne hastane yapıldı ve değeri 10 milyon TL oldu bizde direkt sattık.

Babam tavsiye istemedi zaten ben kendim araba bulup babama baba bak bu da güzelmiş diyorum.
Ek ücretler de var hatırlatıyım. Vergisi ayrı dert zaten. Her yıl düzenli olarak vergilerini ödeseniz ilerde vergi ödeyecek paranız kalmaz.

Selam. Babamla, babam için 4 milyon TL'ye araba bakıyoruz. Zaten benim yaşım yetmiyor. Bu bütçede ne önerirsiniz? Aklımda Taycan Turbo s var. Bu arada ilk öncelik performans.

Gidip 2CR Ankara - Serhat İnci kanalını incele. Her hafta Sahibinden yayını açıp bütçeye göre araba bakıyorlar. Ayrıca Acun Motors İnstagram adresinden Yusuf Acun ile de görüşebilirsin.

Ben de böyle bir kader isterim.

Spor araba yerine daha çok sedan tercih etmelisiniz bence. E segment arabalar hoş olabilir. A6 falan. İlla ki bu paralarda alacağım derseniz Taycan Turbo S 10 numara araba tabii. SUV olarakta Range Rover Sport, XC90, Q7 olabilir.

Bu arada sermayeniz varsa o arsayı satmak yerine üstüne dükkan yapmayı düşünün derim.

Konuya bakınca fark ettim ki hayallerim bile fakir arkadaş.

Tesla.

Ben olsam Mercedes'in ağır kasaları var gemi gibi modelini bilmiyorum onlardan ya da sıfır Audi alırdım
Dediğiniz model.
Çevremde bu bütçelerde araçlara binen çok eşim dostum var. Tek bir tanesinin bile aracı almadan önce internette araştırma yapmadığını adım gibi biliyorum. Bu bütçelere çıkan adamın galerici tanıdığı olur, bayi sahibi tanıdığı olur veya çevresinde bu araçları kullananlar olur. Bu sebepten ötürü internette birine sorma ihtiyacı gütmezler. Konunun yalan olduğunu pek inandırıcı gelmediğini düşünüyorum.
Şimdiden hayırlısı olsun.

Porsche'nin her hangi bir modeli satın alınabilir.
Açıkçası ben de böyle düşünüyorum.

bizim arsanın önüne hastane yapıldı ve değeri 10 milyon TL oldu bizde direkt sattık.
Yani 10 milyon lira bütçenizin % 40 ını bir araca mı ayıracaksınız?
Çok mantıksız ama babanızın fikri. Diyecek bir şeyim yok.

Tavsiyem 2 milyon lirasını borsa da Ereğli demir çelik hissesi almanız.
62500 hisse yapar.
Borsa da bazı şirketler yıllık temettü (kar payı) dağıtır.
Ereğli bu temettü dağıtma da en iyi şirketler den biri.

Bu sene 4 lira temettü verdi.

Seneye 6 lira verse 375 bin tl yapar. Aylık 31.250 tl yapar.
Babanızın çalışmasına gerek kalmaz. Buna da borsa da temettü emekliliği denir.
Tabi borsa da yatırım risk içerir.

Bir diğer ise ev ve ükkan alıp kira ya vererek pasif gelir sağlamak. Bu borsa ya nazaran daha güvenli iştir. Ama kazancı borsa ya göre düşüktür.

Tabi bu konu trol olma olasılığı yüksek yine de yazayım dedim.

YTD.

Son düzenleme:
Babanın eğer 2 kapılı spor araç alacak kadar araba kültürü varsa çok şanslısın. Ama muhtemelen 4 kapı isteyecektir.

Öncelikle tek bildiği araba supra olan özenti arkadaşlara selamlarımı iletiyorum sayenizde arabadan soğuduk. Allah dilinize başka araba modeli vermesin.

Her neyse eğer 2 kapı alacaksa:
Porsche 911 ya da 718'ler.
Belki 5 milyona yakın çıkılabilirse Nissan GTR35.
Bütçeye uygun Ferrari'ler (fazla spor olduğu için model bilgim fazla yok ama 4 milyon verecekseniz illa araştırırsınız.)

4 kapı olacaksa.
Mercedes g serisi 63 amg.
Audi RS6 - RS 7
Porsche cayenne / macan.
Volvo XC90 (üsttekiler daha hoş ama baban bunu sevebilir)
Ya da bütçeye uyan tipik bir sedan bmw/ Mercedes olabilir.
Porsche taycan (ben olsam elektrikli almazdım. Bir de onun şarj bekleme süresi var. Düşünsene her yolculukta bir saat ara vermen gerekiyor rotanı ona göre çizmen gerekiyor.)

Tesla vs. boş iş. Malzeme kalitesi yerlerde. Tesla ile Taycan'ı test ederseniz işçilik farkını anında anlarsınız.

Babanın eğer 2 kapılı spor araç alacak kadar araba kültürü varsa çok şanslısın. Ama muhtemelen 4 kapı isteyecektir.

Öncelikle tek bildiği araba supra olan özenti arkadaşlara selamlarımı iletiyorum sayenizde arabadan soğuduk. Allah dilinize başka araba modeli vermesin.

Her neyse eğer 2 kapı alacaksa:
Porsche 911 ya da 718'ler.
Belki 5 milyona yakın çıkılabilirse Nissan GTR35.
Bütçeye uygun Ferrari'ler (fazla spor olduğu için model bilgim fazla yok ama 4 milyon verecekseniz illa araştırırsınız.)

4 kapı olacaksa.
Mercedes g serisi 63 amg.
Audi RS6 - RS 7
Porsche cayenne / macan.
Volvo XC90 (üsttekiler daha hoş ama baban bunu sevebilir)
Ya da bütçeye uyan tipik bir sedan bmw/ Mercedes olabilir.
Porsche taycan (ben olsam elektrikli almazdım. Bir de onun şarj bekleme süresi var. Düşünsene her yolculukta bir saat ara vermen gerekiyor rotanı ona göre çizmen gerekiyor.)

Tesla vs. boş iş. Malzeme kalitesi yerlerde. Tesla ile Taycan'ı test ederseniz işçilik farkını anında anlarsınız.

Hocam R35 ne ara 5M oldu en son 3M idi.

Yeni konular

Geri
Yukarı