4 ölü pikseli MSI G241 iade edilmeli mi?

Makaleler
20
Merhabalar. Bugün bir hayal kırıklığı yaşadım. MSI G241 sipariş vermiştim ve üründe ışık sızması ve ghosting yoktu ama ne yazık ki sağ üst köşede 4 adet ölü piksel gördüm. Mikrofiber bezle silmeye çalıştığımda silinmiyorlar. Özellikle yeşil ve beyaz arka planda gözüküyorlar ve siyah renkteler. İkisi büyük, ikisi ise çok ince. Dikkatli bakılmadığı sürece gözükmüyor ama 4 tane olması canımı sıktı biraz. Ürünü İtopya'dan almıştım, kargodan bugün geldi. İçime pek sinmedi iade etmek istiyorum ama bir yandan da iade sürecinde beni uğraştırırlar diye geri göndermeye imtina ediyorum. Bu ileride daha büyük problem hâline gelebilir mi? Servisle mi uğraşayım yoksa direkt iade mi edeyim ve İtopya'nın iade süreci nasıl işliyor mümkünse en kısa zamanda yeni bir tane almak istiyorum.

Merhabalar. Bugün bir hayal kırıklığı yaşadım. MSI G241 sipariş vermiştim ve üründe ışık sızması ve ghosting yoktu ama ne yazık ki sağ üst köşede 4 adet ölü piksel gördüm. Mikrofiber bezle silmeye çalıştığımda silinmiyorlar. Özellikle yeşil ve beyaz arka planda gözüküyorlar ve siyah renkteler. İkisi büyük, ikisi ise çok ince. Dikkatli bakılmadığı sürece gözükmüyor ama 4 tane olması canımı sıktı biraz. Ürünü İtopya'dan almıştım, kargodan bugün geldi. İçime pek sinmedi iade etmek istiyorum ama bir yandan da iade sürecinde beni uğraştırırlar diye geri göndermeye imtina ediyorum. Bu ileride daha büyük problem hâline gelebilir mi? Servisle mi uğraşayım yoksa direkt iade mi edeyim ve İtopya'nın iade süreci nasıl işliyor mümkünse en kısa zamanda yeni bir tane almak istiyorum.
4 ölü piksel garanti kapsamında diye biliyorum. Yollayın derim.

İade etmenizi tavsiye ederim, 1 tane olsa belki derdim ama itopya 14 gün içerisinde ölü piksel nedeniyle olursa iade alıyor. Fakat süreç 1-2 hafta sürebilir.

İade talebi oluşturun ancak beğenmedim, vazgeçtim olarak gönderin ki servis ile uğraşmayın.
Öyle dersem iade olarak kabul etmezlerse ne olacak? İade almayıp geri gönderirlerse boş yere beklemiş olacağım 1 hafta belki daha fazla. Bazı firmalar iadeyi kabul etmiyor zira ayrıca ürünü açtım yani naylon poşetleri bile
14 gün içerisinde koşulsuz iade etme hakkınız var diye biliyorum. İade etmelisiniz bence.
İadede 4 ölü pikseli bildirirsem servise gönderip servis kararı sonrası para iadesi yapma durumları olabilir mi acaba

Geri
Yukarı