4 Ortalı Defter Nedir?

EnesKys

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bugün liseye başladım. Tarih öğretmeni derse girdi; ad, soyad, meslek falan derken konu defter kısmına girdi. Slite yapacakmış tüm slite'ı biz yazıcakmışız. Neyse defter konusuna geldik 4 ortalı defter dedi. Abi ben bilmiyorum anlatır mısınız? 4 ortalı defter ne? İnternetten baktım sadece 1 saçma sapan site var başka satan yok, ne yapacağım? Ortaokulda hocalar sayfa bile söylemezdi kareli veya düz diye tarif ederlerdi.

Merhaba, ben bugün liseye başladım. Tarih öğretmeni derse girdi; ad, soyad, meslek falan derken konu defter kısmına girdi. SLI'te yapacakmış tüm Slite'ı biz yazıcakmışız. Neyse defter konusuna geldik 4 ortalı defter dedi. Abi ben bilmiyorum anlatır mısınız? 4 ortalı defter ne? İnternetten baktım sadece 1 saçma sapan site var başka satan yok, ne yapacağım? Ortaokulda hocalar sayfa bile söylemezdi kareli veya düz diye tarif ederlerdi.

Kırtasiyeye gidip 4 ortalı defter almak istiyorum deyin onlar verecektir. 4 tane bölümü var gibi düşün. Ben de 9'a geçtim ama öğretmenler hiç defter söylemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 tane orta dikişi var demek. Ufak defterleri atalı çok olduğu için kesin bir şey diyemeyeceğim ama tahmini 120-160 sayfa falan yapıyordur.

16 yılı aşkın eğitim hayatımda dediği defteri dolduran bir hoca bile görmedim. O kadar da dert etmeyin.

4 tane orta dikişi var demek. Ufak defterleri atalı çok olduğu için kesin bir şey diyemeyeceğim ama tahmini 120-160 sayfa falan yapıyordur.

16 yılı aşkın eğitim hayatımda dediği defteri dolduran bir hoca bile görmedim. O kadar da dert etmeyin.
120 sayfa olursa anlar mı peki? Yani 4 Ortalı yazıyorum. Trendyol'da yok senin onun yerine önereceğin varsa link atar mısın?
Kırtasiyeye gidip 4 ortalı defter almak istiyorum deyin onlar verecektir. 4 tane bölümü var gibi düşün. Ben de 9'a geçtim ama öğretmenler hiç defter söylemedi.
Ben İnternet'ten Alıcaktım .

İlk mesajından internette ortalı defter şeklinde geçmediğini öğrenmiş olduk. Market ya da kırtasiyelere git illa ortalı alacağım diyorsan.

Anlama kısmına gelirse eksik olsa ne yazar? Defter almadın diye kızacak mı? Not mu kıracak? Şikayet edersin. Dert etme böyle şeyleri.

Slite dediğin şey sanırım slide ya da slayt. Aslında olması gereken slayt gösterisidir. Size her slaytı yazdıracağını söyleyen hocaya saygı duymamanı tavsiye ederim. Slayt kültüründen yoksun birisi olarak her slayta 1 ufak defter sayfasına sığacak kadar yazı dolduracaktır muhtemelen.

Defter boyutunu da söylediyse 120 ya da 160 sayfa al geç.

Geri
Yukarı