4 parçaya bölünen Windows yüklü SSD nasıl birleştirilir?

ataince

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
500 GB SSD aldım. Windows klonlama işlemlerini şu bağlantıdan gerçekleştirmeye çalıştım: Disk Klonlama ile Windows'u SSD'ye Taşıma - Technopat

Disk klonlama yaptım fakat eski disk boyutuma böldü yeni SSD sürücüsünü.

372998

Fotoğrafta da göründüğü gibi SSD 4 parçaya bölünmüş haldedir. Ben bunları birleştirip içine Windows'u taşımak istiyorum. Ve bu birimin yerel disk C olarak görünmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yönet böülümünden silmene izin vermediyse Minitool Partition Wizard kullanarak diğer bölümleri(260MB ve 830MB) de silebilirsin. Sonrasında tek parça olarak biçimlendirirsin.

Klonlama işlemini yapmışsınız bölümleri oluşturmuş ancak ilk diskteki bölümlemede C olacak kısım diskin orta bölümünde yer alıyor. Klonlarken de aynı işlemi ikinci diske yapmış. Bu şekilde yükleme yapsa dahi arada 830MB olan kısım olduğu için siyah olarak görünen iki kısım birleşmeyecektir. Klonlama işlemi çok mecburi bir durum değilse yapmanızı önermiyorum. Size önerim tüm bölümleri silip sıfırdan kurulum yapmanızdır.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaptım. SSD'yi tek parça haline getirdikten sonra tekrar klonladım. Klonladıktan sonra da sıfırdan windows indirip tekrar formatladım. Sanırım sıfırlanmış oldu. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı