40.000 TL laptop önerisi

Bütçe
40000
Çok sağ olun hocam dediğiniz gibi önceliğim büyük kaliteli ve %100 sRGB desteği sunan bir ekrana sahip laptoptu bütçeyi biraz zorladım Monster'ın 8 ay peşin fiyatına taksit imkanından yararlanıp bu laptopu almaya karar verdim link buna karar vermemdeki en büyük etkende yanında bu monitörü hediye ediyorlarmış ve tabii ki tüm isteklerimi karşılayan bir bilgisayar tek kafama takılan şarj süresi ve pilin ne kadar dayandığı onu da yarın Monster'ın uzmanlarından birine soracağım. monitör bu ikili ile uzun yıllar tüm işlerimi halledebileceğimi düşünüyorum siz ne dersiniz mantıklı olur mu?
GameGaraj bayağıdır incelediğim bir laptop almayı düşünüyordum açıkçası ekranı QHD olsa tadından yenmezdi ama 2-3K daha ekleyip hem QHD hem de monitör hediyeli Monster'ı almak daha mantıklı geldi.
Şöyle, mantıklı yanı var elbette fakat malzeme kalitesi açısından ben monster'ı tercih etmezdim muhtemelen. Ama en mantıklısı yine de sizin yaptığınız. Bir sıkıntı yaşarsanız geri iadesi daha kolay olur merkezi Türkiye'de olduğu için. Baktınız sıkıntı yaşıyorsunuz, 15 gün içerisinde iade sürecini başlatırsınız ve F/P Gamegaraj markasını da deneyimleme şansınız olur.

Şöyle, mantıklı yanı var elbette fakat malzeme kalitesi açısından ben monster'ı tercih etmezdim muhtemelen. Ama en mantıklısı yine de sizin yaptığınız. Bir sıkıntı yaşarsanız geri iadesi daha kolay olur merkezi Türkiye'de olduğu için. Baktınız sıkıntı yaşıyorsunuz, 15 gün içerisinde iade sürecini başlatırsınız ve F/P Gamegaraj markasını da deneyimleme şansınız olur.
Tulpar T7 V21.9 modelinin kasasının malzeme kalitesi iyi denilebilir. Diğer modellerden farklı kasaya sahip.

Şöyle, mantıklı yanı var elbette fakat malzeme kalitesi açısından ben Monster'ı tercih etmezdim muhtemelen. Ama en mantıklısı yine de sizin yaptığınız. Bir sıkıntı yaşarsanız iadesi daha kolay olur merkezi Türkiye'de olduğu için. Baktınız sıkıntı yaşıyorsunuz, 15 gün içerisinde iade sürecini başlatırsınız ve F/P GameGaraj markasını da deneyimleme şansınız olur.

Aynen bende öyle düşünüyorum 15 günlük koşulsuz iade çok iyi olay alır dener memnun kalmazsam başka üreticlere yönelirim artık. Salı yani bu akşam sipariş vereceğim elime ulaşıp test ettiğimde merak eden arkadaşlar varsa sorularını yanıtlayabilirim.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır bilgisayar kovalıyorum. Belki indirim gelir daha iyisi vardır diye. Hemen hemen her gün her markaya bakmışımdır ama net bir karar veremedim. Öncelikli olarak kurgu montaj işlerinde kullanacağım ama oyun dizi film her türlü şeyde işime yarasın istiyorum bu kadar para verdikten sonra. Bu 4 PC'den hangisini almam daha mantıklı olur?

HP Omen 16-B1004NT 68P12EA
Monster Tulpar T7 V21.9
Monster Tulpar T7 V21.9.6
Slayer[2] 10XL-3070Ti D5

İlk 2 linkte RAM'leri 16 GB en az 32 GB arıyorum aslında ama bütçe bunlara yetiyor ileride artırmak istersem kendim yaparsam garantiden çıkma durumu olur mu?
Şu PC F/P daha iyi dediğiniz varsa 40k ya kadar önerilerinizi bekliyorum.

Tercihen bu özellikler ya da varsa daha iyisi...
i7 12700H.
RTX 3070 Ti.
32 GB DDR5 4800MHz RAM.
1TB SSD.
16" ve üzeri 2K çözünürlük + %100 sRGB özelliğine sahip.
Şarjı biraz dayansın istiyorum masaüstü gibi bağlı kalmamak için bazı laptoplar 3 saat dayanıyor sadece süresi kısa olsa dahi hızlı şarj olursa olabilir.

Bende ciddi bir arayış içerisindeyim. Hatta kendimce modellerin özelliklerine göre puanlama bile yaptım. Ardına işin içine fiyatları da katarak F/P puanı oluşturdum. Aşağıda bulduğum sonuçlar var ama alıp kullanmış bilen dostlar varsa tecrübeleri de çok önemli. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• Puana Göre.jpg
    Puana Göre.jpg
    237 KB · Görüntüleme: 37
  • F-P göre.jpg
    F-P göre.jpg
    286,3 KB · Görüntüleme: 32
Bende ciddi bir arayış içerisindeyim. Hatta kendimce modellerin özelliklerine göre puanlama bile yaptım. Ardına işin içine fiyatları da katarak F/P puanı oluşturdum. Aşağıda bulduğum sonuçlar var ama alıp kullanmış bilen dostlar varsa tecrübeleri de çok önemli. Yardımcı olabilecek var mı?

Bunun yerine konu açıp sormanız daha iyi olurdu hocam.

Bayağı detaylı olmuş ama tam olarak amacınıza göre değişir F/P en iyisi GameGaraj D5 10XL ama ekranı FHD misal bana QHD ve üzeri lazımdı Tulpar T7 v21.9 aldım tek kanal 16 GB olarak yanında 2K monitör hediyeli böyle de bir artısı var. Bu ikiliye en yakın rakip Casper onun içinde kimse iyi yorum yapmıyor Casper adı geçen hiçbir şey alınmaz diyorlar ama benim bir bilgim yok kullanmadım. Tulpar T7 v21.9 ve v21.9. 6 aynı zaten sadece işletim sistemi ve RAM farkı var merak ettiğin bir şey varsa cevaplayabilirim 2 haftadır monitörü de PC'yi de aktif olarak kullanıyorum.

Bunun yerine konu açıp sormanız daha iyi olurdu hocam.
onu beceremedim desem :(

Bayağı detaylı olmuş ama tam olarak amacınıza göre değişir F/P en iyisi GameGaraj D5 10XL ama ekranı FHD misal bana QHD ve üzeri lazımdı Tulpar T7 v21.9 aldım tek kanal 16 GB olarak yanında 2K monitör hediyeli böyle de bir artısı var. Bu ikiliye en yakın rakip Casper onun içinde kimse iyi yorum yapmıyor Casper adı geçen hiçbir şey alınmaz diyorlar ama benim bir bilgim yok kullanmadım. Tulpar T7 v21.9 ve v21.9. 6 aynı zaten sadece işletim sistemi ve RAM farkı var merak ettiğin bir şey varsa cevaplayabilirim 2 haftadır monitörü de PC'yi de aktif olarak kullanıyorum.

Açıkçası ben iş için değil oyun amaçlı kullanacağım. O yüzden işlemci ve ekran kartında sadece 2-3 çeşide indirdim. Ama aklıma takılan Monster veya GameGaraj malzeme kalitesi?

Ayrıca şunu da belirtmek isterim 2009 yılında 1333 dolara Casper Nirvana CNE serisi laptop aldım. Yıl oldu 2022 sonu bir kere tamir görmedi yükseltme yapmadım. Dün Far Cry 3'ü FPS 36 ile oynadım. Tamam Casper mükemmel değil ama yeni neslin küçümsediği kadar da kötü olmadığının canlı kanıtıyım :)

Son düzenleme:
Onu beceremedim desem :(

Açıkçası ben iş için değil oyun amaçlı kullanacağım. O yüzden işlemci ve ekran kartında sadece 2-3 çeşide indirdim. Ama aklıma takılan Monster veya GameGaraj malzeme kalitesi?

Ayrıca şunu da belirtmek isterim 2009 yılında 1333 dolara Casper Nirvana cne serisi laptop aldım. Yıl oldu 2022 sonu bir kere tamir görmedi yükseltme yapmadım. Dün Far Cry 3'ü FPS 36 ile oynadım. Tamam Casper mükemmel değil ama yeni neslin küçümsediği kadar da kötü olmadığının canlı kanıtıyım :)

Monster'in malzeme kalitesi bence iyi kasa magnezyum hissiyatı çok güzel ve şık duruyor GameGaraj'ı bilmiyorum. Casper kullanan benim de bir tanıdığım var yıllardır çalışır PC ama genel söyleneni söyledim bu kadar insan söylüyorsa bir bildikleri vardır herhalde ben deneyimlemedim.

Monster'in malzeme kalitesi bence iyi kasa magnezyum hissiyatı çok güzel ve şık duruyor GameGaraj'ı bilmiyorum. Casper kullanan benim de bir tanıdığım var yıllardır çalışır PC ama genel söyleneni söyledim bu kadar insan söylüyorsa bir bildikleri vardır herhalde ben deneyimlemedim.
Çok teşekkür ederim gönlüm monster a kayıyor gibi 😁

Onu beceremedim desem :(

Ayrıca şunu da belirtmek isterim 2009 yılında 1333 dolara Casper Nirvana cne serisi laptop aldım. Yıl oldu 2022 sonu bir kere tamir görmedi yükseltme yapmadım. Dün Far Cry 3'ü FPS 36 ile oynadım. Tamam Casper mükemmel değil ama yeni neslin küçümsediği kadar da kötü olmadığının canlı kanıtıyım :)

Monster ve GameGaraj kasa alıp logo basan firmalar, attığınız GameGaraj modeli MSI Crosshair kasa kullanıyor MUX yok soğutması pek iyi denemez. Monster tongfang kasa kullanıyor ama o bütçelerde ben tercih etmezdim açıkçası, Casper'in ise eski modellerinde gene bir sağlamlık vardı fakat Excalibur serisinde Clevo kasa kullandıkları için kalitesiz modelleri var, gene yüksek fiyatlarda benim tercih edeceğim bir model olmazdı. G911 kasalarını gidip gördüm cidden sağlama benziyordu fakat dediğim gibi fazla incelemeleri vsde yok, böyle firmalar yazılımsal anlamdada zayıf kalan firmalar. Ben bu modeli tercih ederdim yerinizde olsam, tam bütçe nedir?

Geri
Yukarı