40.000 TL olan Milletvekili maaşlarına 17.000 TL zam geldi!

CANERION

Hectopat
Katılım
12 Haziran 2017
Mesajlar
714
Çözümler
4
İçtiğim suyun vergisini bile ödeyen bir birey T.C. Vatandaşı olarak her kuruşunu haklı olarak haram ediyorum. Meclisin büyük çoğunluğu icraatten ziyade küfür kavga oylamaya gelmeme gibi sorumsuz davranışlarıyla şahsen utanç duymama neden oluyor. Vekil beni vekâleten orada benim haklarımı savunmayı bırak doğru düzgün toplantılara dahi katılamıyorsa benim için işe yaramaz ve gereksiz insandır ötesi yok.
 

BreaKSooN05

Hectopat
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
1.348
Çözümler
8
Yanlış anlama ama şu söylemi çok sığ buluyorum. Öyle böyle sığ bir söylem değil ama.

Ülkeyi savaşa sokma yetkisinden tut devletin iç dış politikanarını belirlemeye oradan tut dünya politikasını belirleme yetkisi olan bir isim için 100 bin TL çok mu 30-40 bin TL zam şöyle mi diyeceğiz gerçekten?

Tüm rektörleri atamaktan tut tüm valileri oradan tut tüm bakanları öbür taraftan bak tüm emniyet müdürlerini hatta Anayasa mahkemesi üyelerinin çoğundan YSK üyelerini HSK üyelerini atayan bir adamın maaşını mı konuşacan gerçekten. :D

Not: Para basma ve hatta merkez mankası başkanının atama yetkisi de Cumhurbaşkanı'nın hatta üstüne devlet bankalarının yönetim kadrolarını da Cumhurbaşkanı belirliyor herhalde :D

Milyar dolarlık projelerin yapılma kararını veya yapılmama kararını da belirleyen kişi için 40 bin TL zam çok mu az mı onu mu tartışacaz harbi harbi? Bir söylemi ile merkez bankasının 128 Milyar doları bile bozdurulabiliyor!

Başka söze ne hacet padişahım çok yaşa.
 

Ecmel

Kilopat
Süper Moderatör
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
5.920
Makaleler
3
Çözümler
74
Milletvekilleri'nin halk tarafından mı seçilmesi gerekli abi?
Eğer "milleti temsil ettiklerini" savunuyorlarsa evet. Bunu savunmuyorlarsa zamanında saraylarda olan ve halk tarafından seçilmeyen paşalardan çok farkları olmuyor. Bari o zaman paşaların bir becerileri, yetenekleri oluyordu. Şimdi bu "milletvekili" arkadaşların İngilizce bile bilmediğini görüyoruz.

Hangi vasıfla, yetenek ya da okulla buraya geliyorlar acaba? Yani milleti temsil etme görevini almak için ne yapmışlar? Bir partiye girip partiye yaranmaktan başka yaptıkları bir şey varsa bilmek isterim. :)
 
Yukarı