40.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
40000
Ufak bir sorum olacaktı cevaplarınız için çok teşekkür ederim ekran kartlarının önünde markaları olması dikkatimi çekti cahilliğimi bağışlayın çok etkiliyor mu MSI ASUS EVGA Gigabyte gibi.
Benim önerim asus veya msı. Boşu boşuna 1-2k daha pahalı değildir :)

Ah, hayvan kadar OC yapman lazım onun için. @Ma'at
@RPacK
1603193668911.png

İngilizcen varsa oku bu yazıyı. Bak bakalım yükte mi boşta mı çekilmiş? Hiçbir markanın fanboyu olmayın, olursanız böyle oluyor işte.

Ah, hayvan kadar OC yapman lazım onun için. @Ma'at
@RPacK Eki Görüntüle 708309

İngilizcen varsa oku bu yazıyı. Bak bakalım yükte mi boşta mı çekilmiş? Hiçbir markanın fanboyu olmayın, olursanız böyle oluyor işte.
Alt ve orta seviyede bu sıcaklık sorunu fazla kafa kurcalamasa da, özellikle üst seviyede i9 işlemciler sıcaklık sorunları ile gündeme geldi. 10 çekirdek ve 20 izlek olan i9-10900F, 2.8 GHz temel ve 5.2 GHz turbo frekansa sahip. Tüm çekirdek hızları ile 4.6 GHz hızına ulaşabilen işlemci, tam yük altında 224W TDP değerine çıkabiliyor.

Intel Core i9-10900F ile yapılan bir testte, işlemcinin tam yükte 224W tükettiği ortaya çıktı. 10900K ile 10900F arasındaki tek fark ise F serisinde dahili bir grafik biriminin bulunmaması. Bir kıyaslama yapmak gerekirse, 8 çekirdekli ve 5 GHz frekanslı Intel Core i9-9900KS maksimum yükte 170W, 16 çekirdekli AMD Ryzen 9 3950X tam yükte 146W güç tüketimine sahip. Bu da 10. nesil işlemcilerin yüksek seviye soğutmaya ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Hocam aşağıdaki sorulara cevap verin ben atayım.
  • Ne zamana kadar süre var?
  • Ne için kullanılacak? (Yukarıda yazıyormuş)
  • Ne kadar depolama lazım?
  • İstediğiniz ayrıca bir şey var mı?

Hocam gerekirse verilir. Ne için kullanılacağına bağlı.
1 ay kadar vaktim var
depolama ne kadar olmasını önerirseniz o kadar olabilir.

Alt ve orta seviyede bu sıcaklık sorunu fazla kafa kurcalamasa da, özellikle üst seviyede i9 işlemciler sıcaklık sorunları ile gündeme geldi. 10 çekirdek ve 20 izlek olan i9-10900F, 2.8 GHz temel ve 5.2 GHz turbo frekansa sahip. Tüm çekirdek hızları ile 4.6 GHz hızına ulaşabilen işlemci, tam yük altında 224W TDP değerine çıkabiliyor.

Intel Core i9-10900F ile yapılan bir testte, işlemcinin tam yükte 224W tükettiği ortaya çıktı. 10900K ile 10900F arasındaki tek fark ise F serisinde dahili bir grafik biriminin bulunmaması. Bir kıyaslama yapmak gerekirse, 8 çekirdekli ve 5 GHz frekanslı Intel Core i9-9900KS maksimum yükte 170W, 16 çekirdekli AMD Ryzen 9 3950X tam yükte 146W güç tüketimine sahip. Bu da 10. nesil işlemcilerin yüksek seviye soğutmaya ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
Üst düzey bir sıvı soğutma ekledim ben sisteme.

@canturkyilmazz hocam aşağıdaki sistemi öneririm, ben görünüşe bayağı önem vererek kurdum o sistemi yoksa daha ucuza da gelebilir bu arada.

Ekran kartı olarak ASUS ROG STRIX 3080 alabilirsiniz, bu sisteme 2K, 4K monitörler yakışır.

Geri
Yukarı