40.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
40000
40 k dan düşmedim tabi ki ayrıyetten 10k ekipmanlar için ayırdım monitör vb gibi satın aldığımda Allah nasip ederse sizlerle paylaşmak isterim.
Tamam ama ekipmanlar bütçeye dahil mi? Veya daha uygun mu diye düşündünüz.
Kaydettim eklemek istedikleriniz var mı ?
Birde evga yerine msı veya asus tercih etmenizi öneririm.
Eğer hala 40k daysa rtx 3090 daha iyi olabilir. Ama sizin fikriniz.

Benim önerim asus veya msı. Boşu boşuna 1-2k daha pahalı değildir :)
Hocam arkadaşlar hep önerirler bir sıkıntısı olmadığına da eminim çoğu kullanıcı memnun fakat Palit, Galax nedense içime sinmiyor. MSI ve ASUS sürekli duyduğumuz bildiğimiz isimler, daha güvenilir geliyor.

Elbette inceledim fiyatta kısmanıza gerek yok rahatça abartabilirsiniz lütfen yanlış anlamayın egoistlik kendini beğenmişlik gibi davranmak değil niyetim.

AMD'nin yeni işlemleri Intel'i geride bırakıyor ama daha pahalılar. Ufak göz gezdirdiğim kadarıyla parada sıkıntımız yok. AMD'nin yeni işlemcilerinin piyasaya çıkmasını beklemenizi öneririm. RTX 3090'ın OCli modellerinden hoşuna gideni seçersiniz çok farkı olmaz. Ayrıntılı bir liste isterseniz yardımcı olurum

AMD'nin yeni işlemleri Intel'i geride bırakıyor ama daha pahalılar. Ufak göz gezdirdiğim kadarıyla parada sıkıntımız yok. AMD'nin yeni işlemcilerinin piyasaya çıkmasını beklemenizi öneririm. RTX 3090'ın OCli modellerinden hoşuna gideni seçersiniz çok farkı olmaz. Ayrıntılı bir liste isterseniz yardımcı olurum
liste için zahmet olmazsa sevinirim.

Elbette inceledim fiyatta kısmanıza gerek yok rahatça abartabilirsiniz lütfen yanlış anlamayın egoistlik kendini beğenmişlik gibi davranmak değil niyetim.
O zaman:

İşlemci: Intel Core i9 10900K 3.7GHz 1200 Pin 20MB Cache İşlemci Fiyatı 6.700tl

Ram:
Corsair Vengeance RGB Pro CMW16GX4M2D3600C18 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18 Ram Fiyatları ve Özellikleri 2 tane toplam 32gb: 2000tl

Ekran kartı:
MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X 24G OC RTX3090, PCI-E16 4.0, 24GB/384bit GDDR6X, HDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı - inventus İnventusda var fakat bekleyebilirseniz 3090 gaming x trio beklemenizi öneririm. 17k

Psu:
ASUS ROG THOR 1200P PLUS PLATINUM Aura Sync OLED Ekran PC Güç Kaynağı | Trendyol 3.300tl buna rtx 4090 bile takarsın :)

Hdd:
Seagate Barracuda ST4000DM004 4 TB 256 MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5' HardDisk Fiyatları ve Özellikleri 800tl 4tb hay hayli yetecek diye düşünüyorum.

Ssd:
Samsung 970 Evo MZ-V7E1T0BW 1 TB M.2 SSD Fiyatları ve Özellikleri 1300tl

Anakart:
Asus ROG Strix Z490-F Gaming Intel Z490 4600 MHz DDR4 1200 Fiyatı 2800tl

Sıvı Soğutucu:
MSI MAG CoreLiquid 360RH 360 mm Sıvı İşlemci Soğutucusu + Fiyatı 2000tl

Kasa hariç başka bir şey kalmadı galiba kasada zevkinize kalmış. Ortalama 35k uzun ömürlü bir sistem ama eğer ekran kartını msı gaming x trio yapacaksanız 38k oluyor. Bulunan ekran kartı da iyi. Umarım beğenirsiniz. :)

Ben olsam monitör olarak Samsung G7 alır, yanına da 2 tane G5 alırdım. 4K oyunculuk için hangi monitör öneriliyor bilmiyorum ama böyle yüksek seviye oyuncu monitörlerinde Asus ROG'lar, Acer Predatorler güzel oluyor.

Geri
Yukarı