40.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
40.000

Halit Ildız

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bütçeyi başlıkta belirttim. Tamamen oyun odaklı ve mümkünse 5800x3D (ama önerirseniz Intel de olur başka Ryzen işlemci de olur) işlemcisi olan bir sistem için tavsiyelerinizi bekliyorum. AM5 teknolojisi henüz oturmadığı için o tarafa yönelmedim. İçerdiği teknolojiden ötürü 5800x3D 3-4 yıl götürür diye tahmin ediyorum. Zaten var olan sistemimi de 3.5 yıl önce toplamıştım. 5700XT beni çok üzdüğü için elim Radeon serilerine gitmiyor. Ray Traycing'in DLSS'in ekmeğini ben de yemek istiyorum.

Selam arkadaşlar. Bütçeyi başlıkta belirttim. Tamamen oyun odaklı ve mümkünse 5800x3D (ama önerirseniz Intel de olur başka Ryzen işlemci de olur) işlemcisi olan bir sistem için tavsiyelerinizi bekliyorum. AM5 teknolojisi henüz oturmadığı için o tarafa yönelmedim. İçerdiği teknolojiden ötürü 5800x3D 3-4 yıl götürür diye tahmin ediyorum. Zaten var olan sistemimi de 3.5 yıl önce toplamıştım. 5700XT beni çok üzdüğü için elim Radeon serilerine gitmiyor. Ray Traycing'in DLSS'in ekmeğini ben de yemek istiyorum.
Hocam 6000 serisinde genel olarak sorunlar çözüldü,tamamen oyun odaklı ise bence AMD daha mantıklı,tabii oynadığınız oyunlara göre de değişir.

Hocam 6000 serisinde genel olarak sorunlar çözüldü, tamamen oyun odaklı ise bence AMD daha mantıklı, tabii oynadığınız oyunlara göre de değişir.

Hocam bence 40000 TL'yi AMD Radeon serisinde kullanmak mantıksız ben olsam NVIDIA ekran kartı + AMD işlemcili bir sistem düşünürüm.

Hocam bence 40000 TL'yi AMD Radeon serisinde kullanmak mantıksız ben olsam NVIDIA ekran kartı + AMD işlemcili bir sistem düşünürüm.
Hocam bu bütçede büyük bir fark oluşuyor AMD ve NVIDIA arasında. Geçen ay 6900XT-I5 13600K-DDR5 sistem toplamıştık bir arkadaşa bu fiyat bandında.

Wattman olayı 6000 serisinde bitti denilebilir 7000 serisinde de yaşamazsın.
41.809TL

Bütçe çıkmazsa ekran kartını Sapphire'yle değiş.

Bütçe çıkarsa biraz daha arttırıp 7900XTX al.

Wattman olayı 6000 serisinde bitti denilebilir 7000 serisinde de yaşamazsın.
41.809TL

Bütçe çıkmazsa ekran kartını Sapphire'yle değiş.

Bütçe çıkarsa biraz daha arttırıp 7900XTX al.
Sıvı soğutucu bu soğutucuyla değiştirilebilir:
PSU olarak da bu düşünülebilir:

Sıvı soğutucu bu soğutucuyla değiştirilebilir:
PSU olarak da bu düşünülebilir:
PSU'ya bişey diyemem ama sıvı soğutma sizin attığınızdan daha iyi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı