40-48 Mbps İnternet hızına Archer T4U veya T2U Plus farkeder mi?

stayinghome

Hectopat
Merhaba,

Superonline 45-48MBPS İnternet hızım var ve eski TP-Link 821N USB adaptörüm çok çabuk kesiliyor.
İnternet'te diğer TP-Link adaptörlerine baktım ve en uygunları (fiyat açısından da) Archer T2U Plus, T3U ve ZyXEL NWD6505 gibi duruyor.
Modem ile bilgisayar arasında en az bir oda olduğu için çekim gücü daha kuvvetli gibi duran T2U Plus'ı almayı düşünüyorum ve yorumları da iyi.
Aklıma takılan şey şu: T2U Plus AC 600 hızını destekliyor.
T3U ise AC 1300.
ZyXEL'da AC 600.
AC sanırım hızla ilgili, adaptörün ne kadar hız çektiği ile. Benim İnternet 40-48 Mbps arası bir şey ve AC değerleri farkeder mi benim için?

Bu arada sizin önerebileceğiniz farklı daha güzel bir USB adaptör var mıdır? Genel olarak Archer modellerin iyi olduğunu okudum, T4U modeli biraz pahalı geldi, T4U alsam da T3U veya T2U alsam da hız açısından fark etmeyecek diye düşünüyorum çünkü zaten benim İnternet hızı o sınırlara yaklaşmıyor bile. Doğru düşünüyor muyum acaba?

Teşekkürler.

Masaüstü kullanıyorsanız aşağıdaki ürünü öneririm ben. Dizüstü kullanıyorsanız Archer T2U plus öneririm.

Kasanın içine takmalı bir şey olmasa daha iyi olur çünkü nasıl takılır falan bilmiyorum yanlş bir şey yapmak istemiyorum.

Aşırı basit bir şey Tak-Çıkar mantığı ile çalışıyor hemen anlatayım. USB adaptörlerde 2-3 sene sonra hızda kayıplar başlıyor.

• Kasanın kapağını açın
  • Anakart PCI slot.jpg
  • Fotoğraftaki mavi ile işaretlediğim kısımdaki Mini PCI-E slotuna adaptörü takın.
  • Kasanın kapağını kapatıp bilgisayarınızı kullanmaya başlayın.
Anakartınızda bu slot olmayabilir kontrol etmenizde fayda var.

Geri
Yukarı