40-50 bin TL arası alınabilecek araçlar nelerdir?

53 bin TL'ye Pendik tarafında bir tane Kalos buldum 1.4 SX paket. Pazartesi günü araca bakmaya geleceklerini söyledi sahibi. Eğer Pazartesi günü araca bakacak olanlar gitmez ise veyahut arabayı almaz ise ben de gidip bakacağım. Yine olabildiğince acele etmemeye çalışıyorum. Bu fiyat bandında beni tek memnun edecek araç Chevrolet Kalos gibi geliyor bana. Fiat Palio'lara da iyi bir göz gezdirdim. Onların da 2006 model makyajlı kasa 1.2 Active paket modellerini buluyorum. Hiç multijet motor bulunmuyor. Modellerinin çoğu da Klimasız model. 2006 model arabaya 50 bin küsür TL para verip de kliması olmaması da bir hayli beni rahatsız etti açıkçası. Ustalarımla da iletişime geçtim. Eğer Peugeot'a falan yöneleceksen Peugeot yerine Palio almamın daha iyi olacağını söylediler. Palio masrafsız ama basit araba olduğunu söylediler ben de hak verdim açıkçası. Chevrolet Kalos'dan sonra en güçlü alternatifimi Fiat Palio olarak belirledim. Hayırlısı bakalım neler olacak.

Piyasa yükselmiş olabilir geçen ay göz gezdirdiğimde 45 bin TL ye temizleri geliyordu. Hocam kullanıcı iseniz hangi araba olursa olsun temizini alın bakımlarını aksatmayın başınız ağrımaz. Piyasada son sahibini bekleyen tonla araç var. Dikkat edin.

Merhaba;

50bin TL bandına pek araba kalmadı maalesef, fiyatlar sürekli yükseldiği için takip etmemiz bile zorlaşıyor. Benim önerim 2000-2004 civarı Nissan Almera, 2006-2008 arası Mitsubishi Colt, 2003 model civarı Clio bakabilirsiniz. En azından klima ve hava yastığı olur.

Merhaba;

50bin TL bandına pek araba kalmadı maalesef, fiyatlar sürekli yükseldiği için takip etmemiz bile zorlaşıyor. Benim önerim 2000-2004 civarı Nissan Almera, 2006-2008 arası Mitsubishi Colt, 2003 model civarı Clio bakabilirsiniz. En azından klima ve hava yastığı olur.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Nissan Almera'lara ben de çok sıcak bakıyorum. Temizini bulursam kaçırmayacağım araçlardan biri onlar da. Lâkin yine benim bütçeme temizlerini bulamıyorum. Acelem yok nasıl olsa sürekli araştırma içerisindeyim belki önüme çıkar güzel bir Almera. Mitsubishi Colt'lar ise çok arada kalıyorum. Bir dönem araştırdığım arabalardı fakat çok da yanaşmadım nedense çekmedi beni sanırım. 2003 model civarı Clio'lar ise hiç iyi duyumlar almadım. Hep sorunlu araçlar olduğu söylenmekte bana. Şuan'da baktığım/sıcak olduğum bi Chevrolet Kalos var idi. Sizin tavsiyeniz sonucunda o listeye Nissan Almeraları'da ekledim. Hayırlısı bakalım güzel bir temiz araç bulur isem eğer alacağım. İkinci el piyasa derdim yok pek. Hani o yüzden Chevrolet Kalos gibi araçlara yönelebiliyorum. Kendi sattığım aracı aldığım dönemlerde ben 20 bin TL'ye almıştım. O dönemlerde 40-50 bin TL arası Chevrolet Lacetti'ler bulunuyordu. Hep hayalim idi bu arabayı 1-2 sene sonra sattıktan sonra Chevrolet Lacetti alacağım derdim lâkin şimdi piyasa öyle bir durumda ki 60-80 bin TL arasında Lacettiler hep. O yüzden Kaloslara yöneldim bir de sizin tavsiyeniz sonucunda Nissan Almeralara da dikkatlı bir şekilde bakacağım artık.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Nissan Almera'lara ben de çok sıcak bakıyorum. Temizini bulursam kaçırmayacağım araçlardan biri onlar da. Lâkin yine benim bütçeme temizlerini bulamıyorum. Acelem yok nasıl olsa sürekli araştırma içerisindeyim belki önüme çıkar güzel bir Almera. Mitsubishi Colt'lar ise çok arada kalıyorum. Bir dönem araştırdığım arabalardı fakat çok da yanaşmadım nedense çekmedi beni sanırım. 2003 model civarı Clio'lar ise hiç iyi duyumlar almadım. Hep sorunlu araçlar olduğu söylenmekte bana. Şuan'da baktığım/sıcak olduğum bi Chevrolet Kalos var idi. Sizin tavsiyeniz sonucunda o listeye Nissan Almeraları'da ekledim. Hayırlısı bakalım güzel bir temiz araç bulur isem eğer alacağım. İkinci el piyasa derdim yok pek. Hani o yüzden Chevrolet Kalos gibi araçlara yönelebiliyorum. Kendi sattığım aracı aldığım dönemlerde ben 20 bin TL'ye almıştım. O dönemlerde 40-50 bin TL arası Chevrolet Lacetti'ler bulunuyordu. Hep hayalim idi bu arabayı 1-2 sene sonra sattıktan sonra Chevrolet Lacetti alacağım derdim lâkin şimdi piyasa öyle bir durumda ki 60-80 bin TL arasında Lacettiler hep. O yüzden Kaloslara yöneldim bir de sizin tavsiyeniz sonucunda Nissan Almeralara da dikkatlı bir şekilde bakacağım artık.
Sizi çok iyi anlıyorum. Lacetti benim de bir arkadaşımda vardı o da çok memnundu. Almera hakkında hem fikiriz. Colt önerme sebebim Kalos bakmanızdan dolayı idi. Aynı segment hatchback arabalar. Ben 2011 modelini yaklaşık 4 sene kullandım. Gerek iç hacmi, gerek motor performansı, gerek ise yakıt verimliliği sebebiyle piyasa da pek bilinmeyen fakat kullanıcılarında memnun kaldığı bir araç. 2006-2008 modellerde arka koltuk kızaklı olduğu için bagaj hacmi genişleyebiliyor fakat 2009-2012 modellerde bunu kaldırmışlar. Yalıtım ve konfor pek yok ama ortalama 5-5,5 litre yakıt yakması, diz mesafesi C sınıfına yakın olması ve 1.3 motorun 950kg arabaya performansı oldukça tatminkar.

Umarım dilediğiniz gibi bir araba bulabilirsiniz. Maalesef fiyatlar öyle bir hızla arttı ki eskiden C sınıfı orta donanım bir araba alacağımız fiyatlara B sınıfı klimalı araba almak bile zorlaştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı