40 bin TL Gaming laptop önerisi

Stoka gelirse anında alırım bulmuşum böyle bilgisayarı 2 bin lirayı mı dert edeceğim :D

Bu pazar günü LGS olacak ve büyük ihtimalle cevap anahtarı açıklanınca (LGS'den 1-2 gün sonra açıklanır) bilgisayarı alırım.
Hem laptop fiyatları çok değişmiyor 1 aydır aynı fiyatta çoğu laptop.
1 hafta daha aynı fiyatta kalırlar herhalde.
Asus TUF diyeyim sen anla. Aynı gün içerisinde 22 24 23 26 27 gördü cihaz. Çok satılan ürünler için geçerli değil dediklerin.

ASUS TUF diyeyim sen anla. Aynı gün içerisinde 22 24 23 26 27 gördü cihaz. Çok satılan ürünler için geçerli değil dediklerin.

Aorus çok bilinen bir marka değil ülkemizde doların etkisiyle en fazla 41.500'den çok artmaz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DLSS3 bu kadar fark ettirebiliyor işte AMD FSR 3'ü NVIDIA cihazlara açmaz ise RTX 3080 laptop bile DLSS3'lü 4060'ın çok gerisinde kalacaktır ve yeni çıkan hemen her AAA oyunda mevcut şimdiden 50 oyunu geçmiş 5 sene sonrasını düşünürsen farkı görürsün.

DLSS 3 desteklemeyen oyunlarda ne olacak ben Online ağırlıklı oynuyorum.
Ek olarak AAA oyunlar çok pahalı ve hepsine DLSS 3'ün geleceğini söyleyemeyiz, değil mi?

Aorus çok bilinen bir marka değil ülkemizde doların etkisiyle en fazla 41.500'den çok artmaz bence.

DLSS 3 desteklemeyen oyunlarda ne olacak ben Online ağırlıklı oynuyorum.
Ek olarak AAA oyunlar çok pahalı ve hepsine DLSS 3'ün geleceğini söyleyemeyiz, değil mi?
Dayı online oyunların çoğu zaten o kadar sistem istemez ekranın 144 hz 3000 FPS mi almayı planlıyorsun?

Dayı Online oyunların çoğu zaten o kadar sistem istemez ekranın 144 Hz 3000 FPS mi almayı planlıyorsun?

Çoğunlukla Online oynuyorum dedim ve tek amacım oyun oynamak değil.
Tek amacım oyun oynamak olsaydı alırdım i5 12500H 3060'lı laptopu bir tane de monitör alırdım büyük ekran olsun diye oh mis.
Yoksa ben de biliyorum CS:GO Valorant'ın 3070 istemediğini.
Unreal Engine 5
Unity gibi oyun motorlarına ek olarak Blender gibi 3D modelleme programlarını çalıştırdığımda bana sorun çıkarmayacak, dolayısıyla yüksek işlemci gücü olan bir bilgisayara ihtiyacım var.

Tek amacım oyun oynamak olsaydı alırdım i5 12500H 3060'lı laptopu bir tane de monitör alırdım büyük ekran olsun diye oh mis.
Unreal Engine 5
Unity gibi oyun motorlarına ek olarak Blender gibi 3D modelleme programlarını çalıştırdığımda bana sorun çıkarmayacak, dolayısıyla yüksek işlemci gücü olan bir bilgisayara ihtiyacım var.
Stok gelmesini bekle en işine yarar cihaz HP, ayrıca i5 12. nesil 3060 laptop her oyunu iyi oynatmaz.

Stok gelmesini bekle en işine yarar cihaz HP, ayrıca i5 12. nesil 3060 laptop her oyunu iyi oynatmaz.

Zaten büyük ihtimal onun stoka gelmesini bekleyeceğim.
i5 ve 3060'ın her oyunu iyi oynatmadığını da biliyorum da 5 yıldan fazla süredir süper (!) bir bilgisayar kullanınca HD çözünürlükte düşük ayarlarda 40FPS oynamaya bile razı oluyorsun -ki 3060 çoğu oyunda FHD yüksek ayarlarda 60FPS veren bir ekran kartı.

Site güvenilir mi?

Son düzenleme:
Zaten büyük ihtimal onun stoka gelmesini bekleyeceğim.
i5 ve 3060'ın her oyunu iyi oynatmadığını da biliyorum da 5 yıldan fazla süredir süper (!) bir bilgisayar kullanınca HD çözünürlükte düşük ayarlarda 40FPS oynamaya bile razı oluyorsun -ki 3060 çoğu oyunda FHD yüksek ayarlarda 60FPS veren bir ekran kartı.

Site güvenilir mi?
Evet.

Unreal Engine 5

11800H da 7735HS'den zayıf Blender da işlemci ağılıklı ve 11. nesil artık 2 nesil eski sen bilirsin tabii.

11800H da 7735HS'den zayıf Blender da işlemci ağılıklı ve 11. nesil artık 2 nesil eski sen bilirsin tabii.

i7 11800H'ın Ryzen 7 7735HS'den daha zayıf ve eski olduğunu biliyorum da depolama, ekran ve ekran kartından dolayı Aorus daha iyi geldi bana.
Büyük ihtimal ikisini de almayacağım zaten HP Omen 17 alacağım.

Stok gelmesini bekle en işine yarar cihaz HP.

Laptopun soğutması nasıl peki bir bilginiz var mı?
Laptop soğutucu almamı gerektirir mi?

Son düzenleme:
i7 11800H'ın Ryzen 7 7735HS'den daha zayıf ve eski olduğunu biliyorum da depolama, ekran ve ekran kartından dolayı Aorus daha iyi geldi bana.
Büyük ihtimal ikisini de almayacağım zaten HP Omen 17 alacağım.

Laptopun soğutması nasıl peki bir bilginiz var mı?
Laptop soğutucu almamı gerektirir mi?
Gerekmez. Gene de istersen alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı