%40 RAM Kullanımı Sorunu

Mutlu Arıcık

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Arcadia Bay
Windows 10 Kullanıyorum. Sadece MSI programları, anti-vürüs , Logitech yazılımı açıkken böyle normal mi?

Not: Yakın zamanda SSD'ye geçeceğim.

• İşlemci: Intel® Core™ i5-7300HQ 6MB Önbellek 3.50 Ghz
  • Chipset: Intel® HM175
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home
  • Ekran Kartı: MSI Nvidia GeForce GTX 1050 2GB
  • RAM: 1x8GB DDR4 2400Mhz
  • RAM Yuvası: 2 Slot
  • HDD: 1TB 7200 Rpm
  • SSD: Yok

1.PNG
2.PNG
3.PNG
4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş konuşmuyorum. Chrome, Skype ve Gigabyte servisleri açıkken 16 GB RAM bulunan sistemde boştaki kullanım;

Eki Görüntüle 333260

Bellek miktarı ne kadar fazla olursa, boştaki kullanım da doğru orantılı olarak artar. Bellek kullanımının yüksek olması kullanımda rahatlık demektir. İstenilen veriye daha hızlı erişilir ve kullanım deneyimi daha kaliteli olur. Bu kullanım değerlerinin amacı da budur.

8 GB RAM bulunan bir sistemde 3.6 GB boşta kullanım gayet ve gayet doğaldır.
İşlemler kısmı açıp RAM kısmını en yüksekten düşüğe doğru sıralanmış şekilde fotoğrafını atar mısınız ?

Sekme sayısı arttığı için şu an toplam kullanım 6.3 GB. Hizmetleri kapatıp, RAM boşaltma yazılımları kullandığınızda RAM kullanım miktarını 1 GB'a kadar çekebilirsiniz, bu size hiçbir fayda sağlamaz. O veri zamanla tekrar RAM'de tutulmaya başlayacak. Bekleme sürelerini artırmaktan başka elinize bir şey geçmez.

ram kullanımı.png

Sekme sayısı arttığı için şu an toplam kullanım 6.3 GB. Hizmetleri kapatıp, RAM boşaltma yazılımları kullandığınızda RAM kullanım miktarını 1 GB'a kadar çekebilirsiniz, bu size hiçbir fayda sağlamaz. O veri zamanla tekrar RAM'de tutulmaya başlayacak. Bekleme sürelerini artırmaktan başka elinize bir şey geçmez.

Eki Görüntüle 333263
Bilgisayarım öyle saçma RAM boşaltma uygulamaları yok hizmetlerde sadece telemetry hizmeti kapatı ve SSD olduğu için hızlı getir ve search hizmeti kapalı.

Hızlı getir ve search hizmeti bende de kapalı. Bunlar bu düzeyde bellek kullanımını düşürecek hizmetler değiller.

Hocam normal olarak %40 civarı kullanılır o konuda sıkıntı yok. 4 GB RAM li laptopumda da böyleydi. Ona 4 GB daha ekledigimdede öyle idi. Yeni sistem topladım geçenlerde ondada öyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı