400-450 TL ASUS X550JX SSD ve RAM Tavsiyesi

xaven

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
ASUS X550JX-XX171D model dizüstü bilgisayarım var. RAM 4 GB var. Grafik işleri yaptığım için ve oyun oynadığım için yeterli olmuyor. Bu yüzden RAM, SSD ve soğutucu almayı düşünüyorum. Toplamda 400-450 TL bir bütçem var. Bu konularda pek bir bilgim yok. RAM 8 GB, SSD 256 GB gibi bir şey düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz. Benim size bilgisayar hakkında neler atmam gerek? CPU-Z yüklü de hangi kısmı size göndermem gerek? Son olarak da bendeki bilgisayara ben SSD taktırabilir miyim, ona yer var mı? Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba! Öneride bulunmak gerekirse sahip olduğunuz hdd'yi bilgisayarınızdan çıkarmayın. Alacağınız ssd'nin yanında bir de hdd caddy almanız yararınıza olacaktır. Gerek işlem gerek garanti sıkıntılı olabilir çünkü bu işlem cihazınızı garanti dışı yapabilir. İsterseniz hdd'nizi çıkarıp ssd takabilirsiniz ama alan zararına uğrayacağınız kesindir.
Önerebileceğim ürünler Vatan Bilgisayar firmasından dır!
FRISBY FA-7832NF 2,5" SATA EXTRA NOTEBOOK HARDDISK YUVASI (DVD MONTE) (9.5mm)

Kingston 4GB 1333MHz DDR3 CL9 Notebook Ram

Sandisk 240GB Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 520MB / Yazma 350MB)
Bu arada hdd caddy kulanmanız, DVD-ROM dan vazgeçmeniz anlamına geliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı