400-500 TL Arası Sıvı Soğutma Önerisi

Sertan D

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Cooler Master MasterBox 5 kasam için sıvı soğutucu tavsiyesi almak istiyorum. Bütçem 400-500 TL arası. Merak ettiğim bir şey de, bu fiyata tek fanlı ve çift fanlı radyatörler var. Çift fanlı almanın daha faydalı olacağını düşünüyorum ama bu fiyatlarda tek fanlı olanlar da var. Önemli bir farkları var mı? Çünkü kasam için montaj yaparken yer kaplamasından dolayı sonradan sıkıntı çekmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde 2 radyatörlüleri kasanın top kısmına monte ederler (üst kısma yani) eğer orda yerin varsa çift radyatörlü için zorlayabilirsin. Ama tek radyatörlü olanları da exhaust olan yere oturtanlar da var. İkisi arasında devasa bir fark yok bence bütçene uygun olanı alabilirsin.

Genelde 2 radyatörlüleri kasanın top kısmına monte ederler (üst kısma yani) eğer orda yerin varsa çift radyatörlü için zorlayabilirsin. Ama tek radyatörlü olanları da exhaust olan yere oturtanlar da var. İkisi arasında devasa bir fark yok bence bütçene uygun olanı alabilirsin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki bu fiyat aralığı için önerebileceğiniz soğutucu varmıdır.

Çift fanlı tasarımlar daha iyi, dediğiniz gibi ama MasterBox kasaların yer açısından sorun yaşatacağını düşünmüyorum. Kendi sitesindeki örneklere bi' bakın derim.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki bu fiyat aralığı için önerebileceğiniz soğutucu varmıdır.

A kısmına 36 Cm'lik radyatör bile konulabiliyormuş misal. B kısmına 12cm radyatör koyabilirsin. Eksoz yeri yani. İşlemcini ve anakartını belirtirsen daha rahat bir öneri yapabilirim.

Dosya Ekleri

• s11.png
    s11.png
    263,5 KB · Görüntüleme: 99
İşlemciniz nedir? İleride yükseltme yapmayı düşünüyor musunuz? Ona göre AM4 soket destekleyen soğutuculardan önerelim.

İşlemciniz nedir? İleride yükseltme yapmayı düşünüyor musunuz? Ona göre AM4 soket destekleyen soğutuculardan önerelim.
A kısmına 36 Cm'lik radyatör bile konulabiliyormuş misal. B kısmına 12cm radyatör koyabilirsin. Eksoz yeri yani. İşlemcini ve anakartını belirtirsen daha rahat bir öneri yapabilirim.

İşlemcim intel 7700k, anakartım z270 gaming pro carbon. Ön tarafa 2 tane 12cmlik fan takıcam onun önene çift fanlı bir radyatör koymayı düşündüm ilk başta, acaba mümkünmüdür.

Öne 1x12cm en üste, altına da 24cm radyatör fanı koyabilirsin :D

Jokes aside, 12CM Radyatörünü Exhaust Fan yerine koyman en mantıklısı olacaktır.

Soğutucunun iki tarafına da mı fan takacaksınız?
kasanın ön tarafına, çelik plakanın kasanın ön tarafına bakan kısmına 2 fan, kasanın ıcıne bakan kısmına da 2 fanlı radyatör koymayı düşünüyorum.

Öne 1x12cm en üste, altına da 24cm radyatör fanı koyabilirsin :D

Jokes aside, 12CM Radyatörünü Exhaust Fan yerine koyman en mantıklısı olacaktır.

Galiba en mantıklı seçenek o gibi gözüküyor tek fanlı radyotörlere biraz ön yargıyla bakıyordum ama pek bir fark yokmuş dediğiniz gibi :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı