400-500 TL Mouse Önerisi

Neredeyse 2 senedir G403 Wireless kullanıyorum çok güzel bir fare performans olarak hem kablolu hem kablosuz olmasıda ayrı bi avantaj.

Aslında sadece sponsor diğer aynı fiyatta olan mouselar ile E-spor mouse diye öne geçmiyor ben bundan bahsediyordum.

Yok abi, Zowie sponsorluk yapmıyor. Zaten Dreamhack vb. bir çok turnuvada görebilirsin, Zowie monitör var ama üstü ESL ya da DreamHack logosu ile kapatılmış şekilde kullanılıyor :) Turnuva çakışmayan bir markanınsa mesela, logo orada duruyor ama farklı bir sponsor varsa atıyorum Asus, Logitech vs. markayı kapatıyorlar.

Aynı şey oyuncular için de geçerli, mouse'ta takım sponsoru corsair ya da logitech ama adam zowie ya da steelseries kullanıyor :)

Abi prosettings'e gir bak, sadece sponsorluk ile alakalı olsaydı pro CS:GO oyuncularının neredeyse %80 / 90'ı bu markayı kullanmazdı. Pubg ve R6 konusunda da CS:GO kadar olmasa da %50'lere yakın bir kullanım oranı var. Zowie bu kadar insana 1e1 sponsorluk yapacak kadar lokalize bir firma değil abi.

Ha ama dersen ki casual oyunlar için ya da moba veya mmorpg için zowie alınır mı? Alınmaz. Bahsettiğin diğer markalar bu oyun türlerinin hepsinde kullanılabilen modellere sahip. Zowie'de böyle bir olay yok. FPS oynuyorsan, bence, en iyi tercih. Farklı janralar oynuyorsan, parkede halısaha ayakkabısı giymeye benzer.

Bence ev kullanıcısı için en ideali razer deathadder elite. Razer kullanıcı arayüzü uygulaması oldukça başarılı. Performans olarak sensör olarak yorum yapmaya gerek yok çok iyi bir sensör kullanıyor. Eğer ergonomi olarak avuç içi kullanıyorsanız en iyi 2 seçenek zaten zowie ve deathadder uygun formatta fareler. Elinize en iyi hangisi geliyor ise onu seçin.
Benim tavsiyem bu formatta razer.
Daha küçük ve hafif isterseniz FPS oyunları için ideal Logitech G Pro öneririm.
Kasa olarak g102 nin birebir aynısı, kablo yapısı farklı, sensörü daha iyi ve anahtarları daha uzun ömürlü. Hero sensör bulursanız daha iyi en azından kablo yapısı olarak kaplamasız olması daha iyi.

Kendim Razer Deathadder Expert 2013 kullanıyorum 2 yıldır. 4G sensörü gayet iyi. Öneririm Zowie konusunda da EC-2A lar gayet güzel mause lar. Logitech olarak kendi kuzenim G502 Proteus kullanıyor 3 yıldır. Ağır evet ama ağırlıklarını çıkarır iseniz sizin için iyi bir seçenek olacaktır. 3 mause da Omron switch kullanıyor olması lazım. Bunlara bir de Asus Rog Gladius 2 ekleyebilirsiniz, güzel ve kullanışlıdır. Şimdiden hayırlı olsun.

@allmightymihawk sponsoru tek yönlü düşünmüşsünüz ama önemli değil.

Benim demek istediğim Zowie E-spor'cular kullanıyor daha iyi algısı var ondan bahsediyorum.

Zowie mouseları çift el için hazırlanıyor ergonomik değiller ve yazılım yok istediğin DPI ayarını yapamıyorsun.

Sponsor olduğu turnuvada neden monitörlerinin logolarını kapattırsın? Kendi turnuvası var eXTREMESLAND diye asya'da gerçekleşen. Tek sponsor olduğu turnuva o.

Sadece ZA ve FK serisi çift el tasarımlıç. EC serisi sağ el optimize. Yeni gelecek olan S serisi de sağ el optimize. Yani solda butonları. Hatta EC serisi profil olarak da tamamen sağ el kullanımına göre tasarıma sahip.

Yani solda butonları
Mouseların çoğu simetrik ama EC-2 az olasada var bende biliyorum kesin yok gibi yazmışım.

Kısaca benim demek istediğim bu kadar iyi olmadığını turnuvalarda kullanıldığı için gereksiz abartıldığını önemli olan mouse ele oturması her zaman.

Mouseların çoğu simetrik ama EC-2 az olasada var bende biliyorum kesin yok gibi yazmışım.

Kısaca benim demek istediğim bu kadar iyi olmadığını turnuvalarda kullanıldığı için gereksiz abartıldığını önemli olan mouse ele oturması her zaman.

Aynı şeyden bahsediyoruz ama bir ön yargın var. Markayı tam tanımıyorsun. Önemli olan ele oturması ise dünyada Zowie'den daha fazla bu işi önemseyen bir marka yok.

Adamların 4 mouse serisi var 4 mouse serisinde totalde 20'ye yakın mouse modeli var, aralarındaki tek fark boyutları ve profil tasarımları. Kimi claw tutan için, kimi fingertip tutan için, kimi büyük elli, kimi küçük elli için tasarlanmış. Teknik özellikleri 3310 ve 3360 sensor hepsindee, onun dışında her şey aynı.

Yani önemli olan mouse'un ele oturması deyip Zowie'yi eleştirmen gerçekten çok saçma. Çünkü adamların en önemli olayı ergonomi. Her ele her tutuşa uygun bir model olması. Ha dersin kablosu plastik, ne bileyim sensorü eski, switchleri sert vs. anlarım da, bu doğru eleştiri değil.

@allmightymihawk aynı şeyden bahsediyoruz ama benim demek istediğim makro atama yok, yüksek dpi yok vb. ben ne makro kullanırım ne yüksek dpi bana uygun fakat fiyatı gereksiz pahalı 200-300 TL arası olsa alınır bence.

Ele oturması derken genel olarak söyledim Zowie için değil çünkü insanlar marka modele göre mouse alıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı