400-500₺'ye mouse önerisi

Bütçe
450
Custom kalibrasyon bende yok.
Olmama imkanı yok.

Attığınız linklerde mousepad kalibrasyonundan sonra sensörün bozulmasıyla ilgili bir şey göremedim.

Viper Mini, Rival 3 ile aynı LOD değerine sahip, 2.4mm yani 2 CD. Fazla gerekiyorsa parayı verip kaliteli bir fare alacaksın.

8kHz hiçbir fareyi önermedim bugüne kadar, oyunlar destekliyor olsa bile işlemcinin altından kalkabileceği bir değer değil.

Ha problem istiyorsanız Model D'de bol.

Olmama imkanı yok.

Attığınız linklerde mousepad kalibrasyonundan sonra sensörün bozulmasıyla ilgili bir şey göremedim.

Viper Mini, Rival 3 ile aynı LOD değerine sahip, 2.4mm yani 2 CD. Fazla gerekiyorsa parayı verip kaliteli bir fare alacaksın.
Olmama ihtimali var. Synapse uygulaması her model için aynı arayüze sahip değil. Şu an kurulu değil ben de. Ama bunu araştır. Ben de mesela yüzey için 1mm-2mm-3mm ayarı var ayrıcalıklı olarak. Bunlar her modelde olmuyor, arayüz ve bazı ayarlar farklı olabilir. Demek ki olmamama ihtimali varmış. :) Zowie' mouselarda bile bu problem var. Fakat Zowie mouseların yazılımı olmadığı için bu LOD ayarını değiştirmek o kadar kolay değil kullanıcılar için. Zowie mouseların USB çıkarıp bilgisayara takmadan önce tuş kombinasyonları yaparak bir takım LOD ve Hz ayarları yapabiliyorsunuz. Zowie'ninde LOD için 3 farklı ayarı vardır. Biri düşük, orta ve yüksek. Orta olan Default ayardır. Sorunsuz olanı. Kaç tane Zowie modelde bu sorunu yaşayan kişiye yardım ettim. Hatta bu sorunu ben önce Zowie'de yaşamıştım. FK1 mouse'unu araştırdım derken LOD ayarın nasıl yapıldığını merak edip uygulamıştım. High yapmıştım, sonra baktım mouse sensör eskisi gibi değil. Sanki başka bir mousepad üzerinde gibi, bazen takılıyor, bazen hızlanıyor. Ve yaptığım değişikliğide unutmuştum kafaya taktığım sorun yüzünden. Sonra tekrar "Medium" yaptım ve düzelmişti. Ama Razer bu konuda düzelmiyor :)

Olmama ihtimali yok, Synapse 3 hepsinde aynı program. Synapse kurulu değilse hiç umrumda değil, Viper Mini kullanıyorum şu an ve Custom seçeneği var. Zowie deneyimleriniz de beni hiç alakadar etmiyor çünkü konuyla ilgileri yok. 🙂

Olmama imkanı yok.

8kHz hiçbir fareyi önermedim bugüne kadar, oyunlar destekliyor olsa bile işlemcinin altından kalkabileceği bir değer değil.

Ha problem istiyorsanız Model D'de bol.

Sen benim kalibreden sonra bozulduğunu yazma kısmıma takmış gibisin daha çok. Yaşadığım sorun LOD sorunu dostum :) Bunun hangi yöntem ile bozulduğunun hiçbir önemi yok. Ki, fabrika çıkışlı olan aynı model mouselarda bile doğuştan gelme LOD sorunu var. Yani ben düzeltmek için Razer uygulaması içinden tüm kalibre mousepad seçeneklerini sırayla deniyorum. Artık hangisi iyileştirme konusunda iyi olursa onu seçiyorum. YouTube ve Google üzerinde bu problemi bu şekilde aşıyorlar genel olarak. Bir de Razer'in firmware güncel olanı yükleyerek. Bu arada paylaştığın linkte Model D LOD sorunu bu denli yaşayan kullanıcı görmedim. Lütfen konuyu kişiselleştirme bu kadar. Her şey ortada. Model D değil, farklı bir güncel markaların mouselarını bu şekilde arama yaptığınız zaman Razer ile kıyaslama yapamazsınız. Razer fazlasıyla çok. Başka markalarda bu denli sorun yaşayan yok.

LOD "sorunu" yüzünden memnun olmayan kullanıcılar başka markalarda bu kadar fazla değil, buna katılabilirim.

"Mousepad kalibrasyonunu yapmayın" diye 2 mesaj atmışsanız ben de takarım çünkü sorunu olmayan bir özelliğe çamur atmış olursunuz, aksine mousepad kalibrasyonuyla LOD değerini düşürmek bile mümkün.

Model D'de LOD sorunu yok zaten, QC sorunları var. Ki bu sorunlar LOD'dan çok daha ciddi. Model D kesinlikle tercih edilmemeli.

LOD "sorunu" yüzünden memnun olmayan kullanıcılar başka markalarda bu kadar fazla değil, buna katılabilirim.

"Mousepad kalibrasyonunu yapmayın" diye 2 mesaj atmışsanız ben de takarım çünkü sorunu olmayan bir özelliğe çamur atmış olursunuz, aksine mousepad kalibrasyonuyla LOD değerini düşürmek bile mümkün.

Model D'de LOD sorunu yok zaten, QC sorunları var. Ki bu sorunlar LOD'dan çok daha ciddi. Model D kesinlikle tercih edilmemeli.
Dostum hala olayı kişiselleştiriyorsun. Gidip QC konusunu ele alıyorsun, ki bu sorun Model D'yi çokta ilgilendiren, Model D'ye tam olarak ilişkin değil, Razer gibi sorun konusunda başı tutan bir şey değil. Genel olarak mouse marka modellerde bahsettiğin şey var. Bana LOD sorunu bu denli, hatta %20 kadar yaşayan başka bir marka model gösterir misin. Ben markayı kötülemiyorum. Hatta sensörü benim için Model D'den daha iyi olduğunu ilk mesajımda yazdım. Problemin LOD olduğunu anlatmak istedim. LOD sorunu kadar ciddi bir problem olamaz. Tabii hikayeli oyunlar oynarsanız problem olmaz bu. Fakat CS:GO gibi Valorant gibi oyunlarda refleks yaparken özellikle o mouse birden bire durur gibi olursa bu çok kötü bir şeydir. Bunu kabaca anlatmak gerekirse eğer, eski mouselarda sağ sol hızlı çevirirken birden bire aşağı yukarı gitmesi gibi :) Bundan daha kötü ne olabilir. Razer kontrol konusunda ilk mesajımda da vurguladım yani bu konuda mükemmel ötesi, ama sensör bu hale dönüştükten sonra olmuyor. Belki de sizin algılarınız bahsettiğim LOD problemini göremiyordur. Çünkü onca LOD sorunu yaşayan kullanıcıların üzerine hala aksini savunmaya çalışıyorsunuz. Tutulmuşsunuz bu sorun bir tek Razer'in yazılımını kurup kalibre edilince olduğuna. Bu benim başıma gelen. Benim başıma gelen LOD sorunu. Ve diğer kullanıcılarda benzer ve tamamen farklı şekilde aynı sorunu tıpatıp yaşıyor. Anladınız mı beni ? Ben size LOD sorunu çoğu kişi yaşıyor, kalibre ettiği için bu oluyor demedim. Ben kendi pratik deneyimi anlattım nasıl olduğunu. Daha sonra aynı sorunu yaşayanları gösterdim. Ama onlar için "Kalibre ettikleri zaman sorun yaşıyorlar" gibi bir şey imaa etmedim, ve yazmadım.

Bende DeathAdder Elite var 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum 400 DPI da mükemmel fiyatına göre ben çok begendim. Ama mouse programları bazen sıkıntı çıkartabiliyor. O yüzden Zowie alacağım.

@444635 Dostum bir şey merak ettim. Eğer mümkünse Razer Synapse açıp "CALIBRATION" sekmesinin ilk açılan kısmının ekran görüntüsünü atar mısın?

@Quarit @444635

Mouse geldiğinde, 1,2 mm olarak belirtilen LOD değeri ile mi gelecek? Ek ayar yapmama gerek var mı yani? Ayrıca cihazın firmware güncellemesi Synapse üzerinden mi yapılıyor ve gerek var mı? Firmware güncellemesi sonrası cihazda sorun olma ihtimali var mı?

@Quarit @444635

Mouse geldiğinde, 1,2 mm olarak belirtilen LOD değeri ile mi gelecek? Ek ayar yapmama gerek var mı yani? Ayrıca cihazın firmware güncellemesi Synapse üzerinden mi yapılıyor ve gerek var mı? Firmware güncellemesi sonrası cihazda sorun olma ihtimali var mı?
Deathadder V2 Synapse ayarlarında default olarak 2mm. 1-2-3 seçenekleri var. Firmware kendi sitesinden indirebilirsin. Ben öyle yapmıştım. Fakat benim mouse zaten en güncel firmware olduğu için işlem yapmadı. Beni yanlış anlama dostum. Bu deneyimlerim gerçekten oldu. Daha önce dediğim gibi, 1 değil 2 değil 3 değil. Ve tıpatıp aynı problemleri aynı işlemler sonucu yaşadım. Ben diğer kullanıcıların aynı LOD problemi olduğunuda anlattım, ama onlar için kalibre ayarı yaptıktan sonra bu sorunu yaşıyorlar demeye çalışmadım, problem sonuç olarak aynı; LOD. Ve bir yorumumda da belirttim. Çoğu kullanıcı benimle aynı LOD problemi yaşamış ve bu problemi daha aza indirgemek için bu sefer Synapse kalibre ayarlarında farklı mousepad calibre ayarları ile uygulama yapmış. Yani burada mantık yürütürsek eğer, Razer'in bu sorununu bir şekilde yazılım içinde ki kalibre ayarı etkiliyor. Beni feci şekilde etkiledi. Bu sorunu yaşayıpta iyileştirmeye çalışanlarda kalibreleri denedi. Demek ki bu mouse'un fiziksel olarak kalibre sorunu var. Ben kendi mantığımı kullanıyorum. Yani iyi denilecek bir mouse model neden mousepad kalibre etme gereksinimi duysun ki ? Ben bu mousepade 400 TL vermişim, bir de kalkıp kalibre mi edeyim ? Diğer mouselarda neden böyle bir şey yok mesela. Kesinlikle fan boyculuk yapmıyorum. Bana olumlu ve olumsuz gelen ne varsa eksiği fazlası olmadan yazıyorum. Sadece mouse konularında da değil. Şunuda tekrar ekleyeyim. Razer markasından vazgeçememe durumum kesinlikle sensörüne bayıldığımdır. Fakat işte her seferinde söz veriyorum bu şeyi yapmayacağım diye, ama biz boza boza pratik deneyim kazanarak öğrenen nesil olduğumuz için yerimizde duramıyoruz. Bi daha ki sefer Razer alırsam ama kesinlikle bir şey değiştirmeyeceğim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı