400 bin TL otomobil önerisi

Finn Mcmissile

Hectopat
Makaleler
1
Otomatik olsun. 2. el olsun. Benzin olsun. Motor çok güçsüz olmasın. 5 kişilik bir aileyiz. Sedan veya suv olur. Çok uzun olmazsa hatchback de olur. Kilometresi 50-60k isteriz ama en fazla 120 olsun. Özellikle Volvo istiyoruz ama bulunur mu bilemem. Çok eski olmasın. Temiz olsun.

Bir tane araba buldum ama bütçeyi aşmaya değer mi bilmem 2. el araba piyasasından pek anlamam.

Bakılabilir.
Aynı şekilde bunlara da bakılabilir.

HB isterseniz 2018 model 1.2 benzinli 308 öneririm. Benzinli araca göre yakıtı ekonomiktir ekstra olarak motor performansı da gayet iyidir. Sedan olarak piyasası sakin olan Mondeo'yu öneririm. Bu fiyata böyle bir araç alamazsınız büyük ihtimal ama herkeste bulaşmak istemiyor tabii. Oda fazla yakar ama değdiğini hissedersiniz. İnsignia'da hoş bir tercih olabilir.

SUV olarak Kia Sportage olabilir ama yakıtı fazladır. 1.5 motorlu Kuga'da olabilir ama bu bütçe de ki benzinli SUV'ların çoğu 10 litrenin üstünde yakar.

Hocalarım bunu buldum nasıl?
Bu araba şehir içinde KM'de 2.5 TL'den fazla yakar. (Benzin 23 TL)

1.8 TSI CC kendim kullandım. O zamanlar benzin düşükken bile 700 krş yakıyordu, Allah bilir şu an ne kadardır. 1.8 motorda kronik fazla yağ yakıyor, benim araçda da vardı. Fazla tercih edilen bir motor değil 1.8 TSI. Fakkat güç olarak güzel bir araçtı, tatmin edici. CC yakışıklı bir araç 1.4 motor tercih edebilirsiniz temiz bulunursa, 2. eli rahat olur.

Otomatik istiyorsanız ben VW grubunu kafadan elerdim. DSG her ne kadar düzeltildi denilse de beni korkutuyor. Uzun yıllar sorun yaşamamak istiyorsanız Japon grubuna yönelmenizi tavsiye ederim. Corolla 1.6 Advance olabilir. Veyahut birkaç model düşerek d segment bir Avensis alabilirsiniz. Civic’te önerebilirdim ama kronik c sütunu çökmesinden sonra uyguladıkları tutumdan dolayı markadan soğudum. Toyota her daim ürettiği arabaların arkasında durur.

Bu nasıl hocalarım?
Bu araç güzeldir. Bu kasaya geçişte çok geliştirdiler arabayı. Motoru da, yol tutuşu da çok iyi. Arabayı çok sürecekseniz yıl içinde yüksek KM yaparım diyorsanız bu aracı önermem. Japon tarafına kaymanız daha doğru olur o zaman. Tabii öyle olunca da fiyata göre performanstan kısmanız gerek.

Bu araç güzeldir. Bu kasaya geçişte çok geliştirdiler arabayı. Motoru da, yol tutuşu da çok iyi. Arabayı çok sürecekseniz yıl içinde yüksek KM yaparım diyorsanız bu aracı önermem. Japon tarafına kaymanız daha doğru olur o zaman. Tabii öyle olunca da fiyata göre performanstan kısmanız gerek.
Alıyoruz hocam çok kullanmayız.
Yardım eden veya etmeye çalışan herkese teşekkür ederim hocalarım.

Geri
Yukarı