400$ civarında klavyeyi ABD'den alıp Türkiye'ye getirirsem ne kadar vergi öderim?

Blub

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda klavyemi temizlerken klavyenin çok eskidiğini gördüm. Zaten 4 yıldır kullanıyordum ve Blue Switch'di. Bende Custom klavye almayı düşündüm. Fakat daha çok ödeyeceğim parayı düşündüm. Klavye 400$ (Switch'ler, lube, lube tool dahil) ve Türkiye'den alırsam yaklaşık 5000TL civarında bir şey oluyor vergileri eklemeden. Klavye 5000TL olsa bile direk alınmaz. Benim de akrabam ABD'ye gidip dönüyor iş için. Akrabam orada dolarla para kazandığı için 400$‘a alabilir. Fakat aklıma vergiler takıldı. %100 ödeyeceğimi biliyorum ama ne kadar öderim onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. (not: Klavye gmmk Pro).

Merhabalar. Yakın zamanda klavyemi temizlerken klavyenin çok eskidiğini gördüm. Zaten 4 yıldır kullanıyordum ve Blue Switch'di. Bende Custom klavye almayı düşündüm. Fakat daha çok ödeyeceğim parayı düşündüm. Klavye 400$ (Switch'ler, lube, lube tool dahil) ve Türkiye'den alırsam yaklaşık 5000TL civarında bir şey oluyor vergileri eklemeden. Klavye 5000TL olsa bile direk alınmaz. Benim de akrabam ABD'ye gidip dönüyor iş için. Akrabam orada dolarla para kazandığı için 400$‘a alabilir. Fakat aklıma vergiler takıldı. %100 ödeyeceğimi biliyorum ama ne kadar öderim onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. (not: Klavye gmmk Pro).

Akraban Amazon Amerika'dan alacaksa purse.io gibi sitelerle fiyatı daha düşürebilirsin.

Kagit uzerinde o butce icin mukemmel gibi durmasina ragmen sorunlu bir model gmmk pro aslinda biraz arastirirsan yada review videolarini izlersen.

Ama sorun su ki 75% yada tkl olarak group buy vs haricinde direkt stoktan rahatlikla satin alinabilen bu tarz bir model bulmak biraz zor maalesef. Aklima gelen ilk alternatifler KBD75 V2, NK87, Keychron Q1 ve ID80 V2. Hepsi icin de farkli arti ve eksiler var.

Kagit uzerinde o bütçe için mukemmel gibi durmasina ragmen sorunlu bir model gmmk Pro aslinda biraz arastirirsan ya da review videolarini izlersen.

Ama sorun su ki 75% ya da TKL olarak group buy vs haricinde direkt stoktan rahatlikla satin alinabilen bu tarz bir model bulmak biraz zor maalesef. Aklima gelen ilk alternatifler kbd75 v2, NK87, keychron Q1 ve ID80 v2. hepsi için de farkli arti ve eksiler var.

Tamam hocam. Sağ olun bilgilendirme için.

Yeni konular

Geri
Yukarı