400 TL Athlon X2 220 Processor 2.8 GHz uygun ekran kartı önerisi

IGezer

Femtopat
Benim bir çöp bilgisayar var wolfteamı 30 FPS'de zor oynatıo. Yeni bir ekran kartı almak istiyorum işlemcim AMD Athlon X2 220 Processor 2.80 GHz
Şu anki kullandığım ekran kartımsa ATI Radeon 2100 RAM ise 1, 87 GB
Bütçem 400 lira falan ekran kartı falan önerir misiniz bana? RAM falan almam şart mı hiç bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam, RAM yükseltme şart. Minimum 2 GB olması gerekir. Ekran kartı olarak işlemci için GT 730 seviyesinde olabilir. 750/750 Ti gibi kartları besleyemez. Derseniz ki ben daha sonra yükseltme yaparım. O zaman ikinci el RX 460/GTX 750 Ti gibi kartlara bakabilirsiniz. Bu haliyle ise tavsiyem 2 GB RAM + GT 730 olur.

HD 5570, HD 6570, bu ikisi dışında GT 730 sadece üçüne bak diğer kartlar ya çok kötü ya saçma pahalı ya da darboğaz yapar. GT630'da olur yalnız abisi kadar güçlü değil. Minimum GT 630 ya da HD 6570 kullanın ki farkı göresiniz. BIOS güncellemesi yapın, RAM'ı da 4 GB'a yükseltin.
Hocam, RAM yükseltme şart. Minimum 2 GB olması gerekir. Ekran kartı olarak işlemci için GT 730 seviyesinde olabilir. 750/750 Ti gibi kartları besleyemez. Derseniz ki ben daha sonra yükseltme yaparım. O zaman ikinci el RX 460/GTX 750 Ti gibi kartlara bakabilirsiniz. Bu haliyle ise tavsiyem 2 GB RAM + GT 730 olur.

Hocam bu işlemci R7 240'ı zar zor besler GTX 750 Ti kral darboğaz yapar. Kendisi E5700 çapında bir işlemci.

Peki ya işlemci sıkıntı yaparmı

GT 730 ile kullanabilirsiniz.

Hocam, sıfır olarak almak zorunda değilsiniz. İkinci el olarak da alabilirsiniz.

Daha uygun bulursan bu işlemci olabilir, bu işlemciye GTX 750 Ti'da takabilirsin.
Bunlar da olur;
AM3+ işlemcileri anakartın destekliyor mu bilmiyorum BIOS güncellemesi yaparak AM3+ işlemcileri de takabilirsin. Attığım linklerden en iyisi en sonda olacak şekilde koydum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı