400 TL Bitcoin yatırımı

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar, örnek vereyim btc 280.000 tl'yken 400 TL'lik Bitcoin aldım ve 5 dakika sonra 281.000 olunca sattım ne kadar kar ederim?

Bunun için bir platform önerebilir misiniz? Seri al-sat yapabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar, örnek vereyim btc 280.000 tl'yken 400 TL'lik Bitcoin aldım ve 5 dakika sonra 281.000 olunca sattım ne kadar kar ederim?

Bunun için bir platform önerebilir misiniz? Seri al-sat yapabilir miyim?
Ben BTCTurk Pro kullanıyorum. 400 TL gibi düşük miktar yatırım yapacaksan BTC yerine altcoinlere yatırım yapmanı öneririm. Fakat öncesinde bu işin riskini, ve kitabını öğrenmeni tavsiye ederim. YouTube üzerinden Crypto Kemal adlı kanalı takip edebilirsin.

Anlık fiyat yükselmelerinde al-sat siteleri zarar etmemek için satış fiyatlarını artırmazlar. 1-2 gün beklemeniz gerekir. 400tlniz de 401.4 TL olacaktır o farkla.

% hesabıyla bulunur. BTC fiyatı ne kadar yüzdesel olarak artarsa sen de o kadar yüzdelik kazanırsın. Verdiğin örnekte artış %0.36 olmuş, yani 1.44TL kazanırsın.
Sat kazan ile 400TL bütçeyle kazanamazsın.

1.000.000.000TL paran olsun BTCTurk gibi leş uygulamalardan yine al-sat yaparak kazanamazsın. Çünkü uygulama kitleniyor, piyasa anlık güncellenmiyor, satış emirleri zamanında verilmiyor.

Binance önerim.

5-10k gibi miktarlar için ne önerirsiniz? BtcTurk cüzdanım onaylı ama güvenilirliğinden pek emin olamadım. @Dümdüz'nın da dediği gibi paramın yatmasında sorun falan yaşamak istemiyorum, en güveniliri hangi siteye yatırmaktır?

Geri
Yukarı