400 TL Bluetooth Kulaklık Önerisi

Yszuf

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Marsilya
Daha fazla  
Meslek
Kaptan
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Kablosuz kulaklık arayışındayım. Genelde müzik dinliyorum, telefonla konuşma pek yapmıyorum (arayanım yok ☹️). Genelde yüksek basslı kulaklık severim, telefonda sesi son seviye yaptığımda başım patlayacak gibi olursa iyi olur. Yanımdakilerin kulaklıktan sesi duyup rahatsız olmalarını pek istemiyorum o yüzden dışarıdan pek duyulmayacak olsa tadından yenmez. Şu anlık Soundpeats Trueair 2 ve TaoTronics SoundLiberty 97'ye iyi gibi gözüküyor.

Bütçem maximum 400 TL, 400 TL'yi pek geçmesini istemeden önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

(Kulakiçi kulaklık arıyorum.)

Son düzenleme:

Anker Soundcore Life Q10 tavsiye ederim. Basslarda 1 saatte beyni krempeynir kıvamına getiriyor. Mid ve tizler de çok yeterli. Beats EP te kullandım Anker EP e göre daha iyi her yönden.​

JBL Tune 500bt var ben 350ye almıştım iyi bir kulaklık eğer performans istiyorsan
Arkadaşlar çok teşekkür ederim ama kusura bakmayın Kulakiçi kulaklık aradığımı yazmayı unutmuşum.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ama kusura bakmayın Kulakiçi kulaklık aradığımı yazmayı unutmuşum.
O zaman üst seviye JBL KZ yi önerebilirim. KZ nin kablosu değiştirilebilir BT kiti takılabilir 3 sürücülü kulaklık. JBL güzel ileride kablo problemi olabilir. KZ nin kabloları değiştirilebilir. KZ ZS6 yı 4 yıldır kullanıyorum. ZS6 yı tavsiye etmiyorum çünkü kasası çok ince plastik. Üst modelleri çok daha sağlam.

O zaman üst seviye JBL KZ yi önerebilirim. KZ nin kablosu değiştirilebilir BT kiti takılabilir 3 sürücülü kulaklık. JBL güzel ileride kablo problemi olabilir. KZ nin kabloları değiştirilebilir. KZ ZS6 yı 4 yıldır kullanıyorum. ZS6 yı tavsiye etmiyorum çünkü kasası çok ince plastik. Üst modelleri çok daha sağlam.
Hocam hiç kablolu olmasını istemiyorum 😕 Kablosuz olan bir öneriniz var mı acaba?

Üstte bir arkadaş Anker Soundcore Life Q10 önermiş. Oldukça güzel bir kulaklık ama uzun süre takınca bende biraz baş ağrısı yapıyor. Bir de şöyle bir sıkıntı var. Ben bu sorunu bilgisayarda yaşadım. Kulaklığın mikrofonunu kullanarak görüşme yapınca arkadaki sesleri duyamıyorsun. Yani hem biriyle konuşayım hem müzik dinleyeyim yapamıyorsun. Sorun Handsfree yi devre dışı bırakınca çözülüyor ama o zaman da mikrofonu kullanamıyorsun gerçi sen konuşma yapmıyorum demişsin onun için sıkıntı çıkmayacaktır. Süngerleri bayağı terletiyor yani pek hareket halinde kullanıma uygun değil. Ses kalitesi güzel, mik kalitesi yeterli. Kafa boyutuna göre ayarlayabiliyorsun ve katlanabildiği için çantada filan taşıması kolay oluyor. Hem bluetooth hem de kabloyla kullanılabiliyor. Şarjı inanılmaz uzun gidiyor. Ben 2 gündür full pc de takılmama rağmen anca %30 şarjını yiyebildim. Üstünde bas ayarlama tuşu da var. Şu mikrofon sıkıntısı haricinde çok beğendim.

Edit: Konu sahibinin kulak içi kulaklık aradığını sonradan gördüm.

Ben "Sony WI-XB400" kullanıyorum 12mm sürücüleri var, 4 dbm bluetooth çıkışlı ekstra bass serisine ait. Bağlandığınız cihazın Bluetooth'una göre biraz ses kalitesinde etki oluyor ama telefonlarda genel bir sorun yaşamadım. Fakat daha performanslı bir şey bekliyorsanız haliyle fiyat artışına gitmeniz gerekecektir. (Tabi buradaki performans durumu sizin kulak tecrübenize de bağlı) Daha az kayıplı ses için kablolu da tercih edebilirsiniz ama haliyle kablosuz konforu olmuyor maalesef.
Not: Gerçek kablosuz diye tabir edilen tipten istiyorsanız maalesef bu fiyat bandında pek tatmin edici bir şey yok.

KZ nin var hiç kablosuz. :)
https://www.hepsiburada.com/kz-s1d-dinamik-tws-5-0-bluetooth-kulaklik-beyaz-p-HBV00000SBLPE Örnek bu mudur hocam?

Ben "Sony WI-XB400" kullanıyorum 12mm sürücüleri var, 4 dbm bluetooth çıkışlı ekstra bass serisine ait. Bağlandığınız cihazın Bluetooth'una göre biraz ses kalitesinde etki oluyor ama telefonlarda genel bir sorun yaşamadım. Fakat daha performanslı bir şey bekliyorsanız haliyle fiyat artışına gitmeniz gerekecektir. (Tabi buradaki performans durumu sizin kulak tecrübenize de bağlı) Daha az kayıplı ses için kablolu da tercih edebilirsiniz ama haliyle kablosuz konforu olmuyor maalesef.
Not: Gerçek kablosuz diye tabir edilen tipten istiyorsanız maalesef bu fiyat bandında pek tatmin edici bir şey yok.
Hocam hiç kablosu olmayan arıyorum ama galiba haklı gibisiniz kulaküstüne mi dönsem diye düşünüyorum onu da taşıması sıkıntılı ☹️

Geri
Yukarı